Naga MarketsBitcoin gotowy na bańkę? Sugeruje  założyciel DataDash, Nicholas MertenZałożyciel DataDash i analityk z rynku kryptowalut Nicholas Merten mówi, że tygodniowe zamknięcie bitcoina na wykresie powyżej 13 000 USD jest bardzo prowzrostowym sygnałem.

  • Bitcoin będzie dalej rósł na wykresie?
  • Nicholas Merten twierdzi, że sugerują to dane na wykresie głównej kryptowaluty.

Bitcoin przed mega-hossą?

Jak zauważa Merten, na wykresie BTC odnotowaliśmy najwyższe tygodniowe zamknięcie. Jego zdaniem to najlepszy taki wynik od połowy stycznia 2018 r. Teraz podkreśla też, że  jest to silnym sygnałem prowzrostowym.

Dodaje, że poziom ten “był znaczącym punktem oporu dla bitcoina przez długi czas”, co, jak przypomina, pokazały wydarzenia z lipca 2019 r., a także te z sierpnia 2020 r.

– Zwykle ten przedział od 11 000 USD do 13 000 USD był wielokrotnie kwestionowanym poziomem oporu dla bitcoina – mówił. – Gdy cena próbowała odzyskać [poziom] 20 000 USD, który widzieliśmy w grudniu 2017 r., cena z trudem utrzymywała się w tym przedziale i w rzeczywistości za każdym razem, gdy pojawiła się w tym obszarze, była szybko sprzedana przez ludzi, którzy kupili bitcoina i ostatecznie osiągnęli zyski na swoich pozycjach – dodał.

Jak uważa, wtedy “presja ze strony sprzedających zaczęła przeważać nad kupującymi. Tym razem naprawdę nie ma dużej presji po stronie sprzedaży. To jest tutaj ważny czynnik: to, że [cena] się utrzymuje”.

Co wydarzy się dalej?

Merten idzie o krok dalej. Sugeruje, co teraz może mieć miejsce.

To, co musimy zrobić, to ustawić [dobre] zamknięcie i chciałbym zobaczyć znaczące zamknięcie powyżej rocznego szczytu zamknięcia, które wynosi 13 880 USD – dodał.

Uważa, że możliwe jest zamknięcie roku na poziomie nawet 14 000 USD czy 15 000 USD.

To wszystko, czego potrzebujemy, aby zobaczyć [na rynku większą liczbę] ludzi. Jest to wyraźny znak rozpoznawczy w najprostszej formie analizy. Znowu wygrywa prostota. To najprostszy kluczowy znak, że przygotowujemy się do znacznego ruchu na rynku – powiedział.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here