Naga MarketsMining BTC staje się coraz mniej opłacalnyWedług ostatnich danych dot. blockchaina Coin Metrics przeanalizowanych przez portal CoinDesk, górnicy bitcoina wygenerowali w październiku dochody szacowane na 353 miliony USD, czyli o 8 proc. więcej niż we wrześniu.

  • Górnicy BTC wygenerowali w październiku dochody szacowane na 353 miliony USD.
  • To o 8 proc. więcej niż we wrześniu.
  • CoinDesk analizuje, skąd wziął się ten skok.

Bitcoin: kopanie kryptowaluty coraz bardziej opłacalne

Wzrost przychodów górników nastąpił w momencie, gdy bitcoin zaczął wyraźnie drożeć w październiku. Sezonowe zmiany w sprzęcie górniczym pod koniec miesiąca również spowodowały wzrost przychodów, ponieważ spadł współczynnik hash sieci, co spowodowało z kolei spowolnienie przetwarzania transakcji i wzrost opłat.

Opłaty

Opłaty sieciowe przyniosły zaś wszystkim górnikom w październiku aż 42,9 mln USD, czyli nieco ponad 12 proc. całkowitego przychodu, co stanowi z kolei najwyższy taki odsetek od stycznia 2018 r.

Opłaty wzrosły akurat wtedy, gdy bitcoin doznał największego “zatłoczenia” sieci od prawie trzech lat, gdy mempool – magazyn przetrzymywania transakcji oczekujących na potwierdzenie – został wypełniony z powodu spadku hashrate spowodowanego przez górników wyłączających maszyny, jak wcześniej informował CoinDesk. W szczególności niektórzy górnicy w chińskiej prowincji Syczuan wyłączyli maszyny, aby przenieść się na inne obszary z tańszymi źródłami energii elektrycznej, gdy skończyła się pora deszczowa w regionie.

Warto zauważyć, że opłaty jako procent całkowitych dochodów górników wykazują silny trend wzrostowy od kwietnia br. czyli po halvingu, zmniejszeniu o połowę nagrody dla kopiących BTC. Wzrost przychodów z opłat jest ważny dla utrzymania bezpieczeństwa sieci.

Pod koniec trzeciego kwartału traderzy kryptowalut przewidywali znaczny wzrost wartości bitcoina, ponieważ dokonali rotacji pieniędzy z alternatywnych kryptowalut (altcoinów) na BTC. W tym kwartale bitcoin wzrósł jednak o 26 proc., przewyższając prawie każdego altcoina o dużej kapitalizacji rynkowej.

Dziś za 1 BTC płaci się już 13 450 USD, czyli ponad 2 proc. więcej niż 7 dni temu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here