Naga Markets

Bitcoin: Górnicy BTC prawie połowę energii pozyskują z odnawialnych źródeł, pokazuje badanieBitcoin Mining Council (BMC) opublikowała wyniki ostatniego z badań, które wskazuje na ciągłą adopcję odnawialnych źródeł energii do wydobywania BTC. Według sondażu za IV kw. 2021 r. odsetek górników z całego świata wdrażających odnawialne źródła energii wzrósł z 1% aż do 58,5%.

Bitcoinowi górnicy przywiązują coraz większą uwagę do ochrony środowiska 

Ankieta przeprowadzona przez BMC uwzględniała trzy wskaźniki, przede wszystkim zrównoważony miks energetyczny, wydajność technologiczną i zużycie energii elektrycznej. Najnowsze odkrycia zgłoszone przez BMC przedstawiają wyraźną poprawę w procesie wydobywania bitcoinów.Zgodnie z oficjalnymi danymi, prawie 46% górników korzystało ze zrównoważonych źródeł energii do wydobywania bitcoinów. W raporcie stwierdzono również, że hashrate członków stowarzyszonych w BMC również wzrósł, o 77% w IV kwartale.

Dane z IV kw. ujawniły ponadto, że całkowity zrównoważony miks mocy wykorzystywany w kopaniu BTC wzrósł do 66,1%, podczas gdy wydajność technologiczna wydobycia znacznie wzrosła, wykazując poprawę o 9% od czasu badania za III kwartał.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Michael Saylor, założyciel i dyrektor generalny Microstrategy oraz kluczowy członek Bitcoin Mining Council, skomentował na Twitterze wyniki ankiety BMC za IV kw. 2021 r.

— W tym kwartale zaobserwowaliśmy kontynuację trendu z dramatyczną poprawą wydajności energetycznej i zrównoważonego rozwoju wydobywania bitcoinów dzięki postępowi w technologii półprzewodników, szybkiej ekspansji wydobycia w Ameryce Północnej, chińskiemu Exodusowi i ogólnoświatowej rotacji w kierunku zrównoważonej energii i nowoczesnych technik wydobywczych – stwierdził Saylor.

Konsensus proof-of-work dotyczący wydobywania najstarszej kryptowaluty był od dawna obwiniany ze względu na jego rozległe wymagania dotyczące zużycia energii i fakt, że ma negatywny wpływ na środowisko. Bitcoinowi górnicy od tego czasu szukają wielu zrównoważonych sposobów, dzięki którym mogą wydobywać BTC bez negatywnego wpływu na środowisko.

Autor poleca również:

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw pkobp | kurs pekao | forex broker | kursy walut online | oncoarendi giełda | cena akcji pkp cargo | mercator giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here