Naga MarketsBitcoin kurs BTCGoldman Sachs rozpoczął obrót bezwarunkowymi kontraktami terminowymi, oferując swoim klientom instrument pochodny powiązany z ceną bitcoina (BTC), co pozwoli na obsługę znacznie większych wolumenów. Firma ma zabezpieczać się przed ekspozycją i słynną zmiennością waluty cyfrowej, kupując i sprzedając kontrakty terminowe na BTC w transakcjach pakietowych na CME Group, używając Cumberland, wyspecjalizowanej firmy handlującej kryptowalutami, jako partnera handlowego. Kurs BTC/USD nieznacznie wzrasta w piątek oscylując nieco powyżej poziomu 57 000 USD.

  • Partnerstwo z Cumberland podkreśla gotowość banku do współpracy z firmami zewnętrznymi
  • Przez lata po jego utworzeniu w 2009 r., bitcoin był wielokrotnie odrzucany przez banki z Wall Street
  • Astronomiczne wzrosty cen bitcoina sprawiły, że wielu bankierów zaczęło zmieniać zdanie w ostatnich miesiącach

Goldman Sachs wkracza głębiej w rynek bitcoina. Bank zaoferuje derywaty BTC

Popyt instytucjonalny stale rośnie w tej przestrzeni, a możliwość współpracy z partnerami takimi jak Cumberland pomoże nam rozszerzyć nasze możliwości. Nowa oferta toruje nam drogę do ewolucji tworzących się możliwości na rynku krypto – powiedział Max Minton, szef Goldman ds. aktywów cyfrowych w regionie Azji i Pacyfiku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Logo Goldman SachsBank inwestycyjny, który w tym roku ponownie uruchomił biuro transakcyjne, aby pomóc klientom w zawieraniu transakcji na giełdowych kontraktach terminowych powiązanych z BTC, oświadczył w marcu, że jest bliski zaoferowania prywatnym klientom dodatkowych derywatów, by zajmować pozycje na rynku kryptowalut.

Jednak ruch w kierunku kontraktów forward dramatycznie zwiększa jego zdolność do obsługi dużych inwestorów. Partnerstwo z Cumberland podkreśla gotowość banku do współpracy z firmami zewnętrznymi.

Przez lata po jego utworzeniu w 2009 r., bitcoin był wielokrotnie odrzucany przez banki z Wall Street, a dyrektor generalny JPMorgan Jamie Dimon kiedyś zagroził, że zwolni któregokolwiek ze swoich inwestorów, jeśli zostaną przyłapani na kupowaniu i sprzedawaniu cyfrowej waluty.

Świat bankowy od dawna postrzega BTC jako zabawkę dla przestępców, handlarzy narkotyków i osób zajmujących się praniem brudnych pieniędzy. Jednak zainteresowanie klientów i astronomiczne wzrosty cen bitcoina – osiągające w kwietniu maksimum prawie 65 000 USD – sprawiły, że wielu bankierów zaczęło zmieniać zdanie w ostatnich miesiącach.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw mercator | płatność blik co to | pln kurs | btc |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here