Naga MarketsBitcoinW 2017 roku na rynku pojawił się Bitcoin Gold (BTG), fork oryginalnego bitcoina (BTC). Jego debiut pokrył się z historycznymi wzrostami BTC z końcówki 2017 roku, w efekcie czego bardzo szybko osiągnął rekordowo wysoką wycenę, testując poziom 478 dol. 2018 przyniósł jednak mocną korektę o ponad 90% i od tego czasu kurs kryptowaluty porusza się w okolicach poziomu 10-13 dolarów. Analitycy Capital.com przyglądają się kondycji Bitcoin Gold i zastanawiają, czy kryptowaluta może powrócić w okolice historycznych szczytów.

  • BTG nie podąża za ostatnimi wzrostami bitcoina, tak jak ma to miejsce w przypadku Bitcoin Cash (BCH), czy też Bitcoin SV (BSV)
  • Największą przewagą Bitcoin Gold nad Bitcoin jest fakt, że zmienił on paradygmat dotyczący górnictwa
  • Jak pisze Capital.com w grudniu 2021 roku BTC osiągnie 14,87 USD, a do grudnia 2025 roku wzrośnie aż do 391 USD.

Bitcoin Gold (BTG) to fork Bitcoin (BTC), i tak jak Bitcoin Cash (BCH), powstał w 2017 roku. Podczas gdy Bitcoin Cash został stworzony z powodu braku zgody wśród członków społeczności w sprawie radzenia sobie z problemem skalowalności, Bitcoin Gold pojawił się z innego powodu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze w połowie 2017 roku niektórzy członkowie społeczności uważali, że wydobywanie Bitcoin nie jest wystarczająco demokratyczne. Wraz z rosnącymi cenami, do branży zaczęła napływać nowa fala traderów i inwestorów, a wraz z nimi także górnicy.

Do tego czasu można było wydobywać BTC za pomocą prostego procesora graficznego, bez konieczności wydawania tysięcy dolarów na specjalistyczny sprzęt górniczy, taki jak ASIC. Jednak ci, którzy mogli sobie na nie pozwolić, szybko zdali sobie sprawę, że układy ASIC to potężne narzędzia, które mogą dać im przewagę i dlatego więcej osób zaczęło je kupować i przejmować przemysł wydobywczy BTC.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, części społeczności to się nie spodobało, przyjmując stanowisko że będzie to zagłada Bitcoina, dlatego zdecydowali, że rozwiązaniem będzie hardfork, który zmieni algorytm Bitcoina Proof-of-Work z SHA256 na Equihash.

W ten sposób narodziła się kryptowaluta Bitcoin Gold – która do dziś pozwala użytkownikom na wydobywanie za pomocą procesorów graficznych, przywracając tym samym decentralizację Bitcoina.

Co Bitcoin Gold ma do zaoferowania dla branży?

Największą przewagą Bitcoin Gold nad Bitcoin jest fakt, że zmienił on paradygmat dotyczący górnictwa. Podczas gdy Bitcoin od lat nie jest możliwy do wydobycia wyłącznie posiadając GPU, Bitcoin Gold zaoferował górnikom, których nie stać na drogie wyposażenie, możliwość powrotu do wydobycia.

Zasadniczo celem projektu było stworzenie sieci, w której każdy może być górnikiem i używać do tego celu tylko podstawowego sprzętu. Jako taki, Bitcoin Gold przynosi również większą decentralizację, ponieważ jego górnicy nie są ograniczeni do garstki osób i podmiotów, które mogą sobie pozwolić na zakup ASIC.

Należy zauważyć, że choć Bitcoin Gold oddalił się od Bitcoin, to nie jest jego konkurentem, jak próbował to zrobić Bitcoin Cash. Kiedy pojawił się Bitcoin Cash, to faktycznie wraz z nim od Bitcoina odeszło wielu górników.

Tymczasem Bitcoin Gold, jest konkurentem dla innych projektów anty-ASIC, podczas gdy Bitcoin nadal przyciąga tylko tych, którzy mogą sobie pozwolić na wydobycie z użyciem „ciężkiego sprzętu”.

Prognoza ceny Bitcoin Gold na 2021 rok i dalej: czy kryptowaluta ma w ogóle jakąś przyszłość?

TradingBeasts, podał stosunkowo optymistyczną prognozę Bitcoin Gold, w której przewiduje się, że moneta będzie stale rosła od 2021 roku. Analitycy uważają jednak, że cena będzie rosła powoli, od średnio 8,24 USD w styczniu 2021 roku do 9,7 USD  w grudniu 2021 roku.

Jeśli  chodzi o ich przewidywania na 2022 i 2023 rok, BTG ma kontynuować mozolną wspinaczkę. TradingBeasts prognozuje wzrost do poziomu 12,87 dolarów w grudniu 2022 roku i 16,01 dolarów w grudniu 2023 roku.

Po przeciwnej stronie barykady stoi portal Wallet Investor, oczekując, że do grudnia 2021 roku cena BTG spadnie do 4,145 USD.

Pełna treść artykułu analityków Capital.com dostępna jest w tym miejscu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnige | pgnig akcje notowania | cd projekt notowania | dax notowania weekendowe | cena akcji biomed |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAkcje Dino Polska i Lotosu jedyni spadkowiczami piątkowej sesji na GPW (WIG20)
Następny artykułBraster otrzyma spore dofinansowanie? Rozmowa z prezesem Dariuszem Karolakiem
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here