Naga MarketsTworzenie kolejnych forków Bitcoina stało się w ostatnim czasie swojego rodzaju obsesją. Jak informowaliśmy już wcześniej, trwa wielkie odliczanie do zaplanowanego na około 17 grudnia hard forka Super Bitcoin. Na początku tygodnia pojawiła się natomiast wiadomość, że popularny inwestor kryptowalutowy planuje swój własny podział sieci i oficjalny start Bitcoin God, dokładnie w Boże Narodzenie.


Symboliczny prezent od Chandlera Guo na święta

Po kopiach oryginalnego Bitcoina określanych mianem złotych, diamentowych i rubinowych, przyszedł czas na „boskiego BTC”. Bitcoin God ma być klonem obecnego blockchainu na wysokości bloku numer 501225. Jak podaje stojący za projektem Chandler Guo – anioł biznesu oraz doradca w zakresie projektów kryptowalutowych – podział nastąpi 25 grudnia, w Boże Narodzenie.

Nowy łańcuch będzie dzielił z oryginalnym blockchainem historię dotychczasowych transakcji przez określony czas. Następnie dojdzie do odłączenia oraz powstania niezależnej historii operacji finansowych. W finalnej fazie projektu, Bitcoin God powinien otrzymać całkowicie nowe, niezależne od Bitcoina cechy charakterystyczne, tak jak było między innymi w przypadku Bitcoin Gold.

„Bitcoin GOD (GOD) oddzieli się od głównego łańcucha w bloku 501225, co nastąpi 25 grudnia i będzie symbolicznym prezentem ode mnie dla wszystkich posiadaczy Bitcoina – łączna wartość monet wyniesie 21 milionów” – tłumaczy Guo we wpisie na Twitterze zamieszczonym 4 grudnia.

Dzięki wykorzystaniu systemu proof-of-stake (POS) nowe monety generowane będą nie tylko przez górników ale również przez samych posiadaczy. W tym celu wystarczy pobrać i zainstalować portfel, przelać na niego dowolną ilość monet i pozostawić włączony z aktywnym połączeniem internetowym. Jedyne o czym należy pamietać, to by w ustawieniach zaznaczyć żeby nasz portfel był odszyfrowany na potrzeby “wybijania” monet. W zależności od ilości monet w portfelu, będziemy otrzymywać pewną ilość monet w ramach bloków POS.

Po Bitcoin God czas na Bcash?

Co ciekawe, „boski Bitcoin” nie ma być jedynym forkiem w najbliższym czasie. Około 2 styczeń możemy spodziewać sie Bitcoin Cash Plus hard fork (BCP). Widelec przewidziany jest na blok 501407

Coraz więcej mówi się również o projekcie Bcash, który będzie połączeniem Bitcoina oraz Zcash.

Pewne wątpliwości budzić może jednak sama nazwa, bardzo zbliżona do Bitcoin Cash (BCH). Już teraz społeczność BCH rozpoczęła kampanię informacyjną, która ma na celu zwrócenie uwagi, że forki są niezależnymi projektami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here