Naga Markets


Wprowadzone 10 grudnia przez amerykańską giełdę CBOE kontrakty terminowe futures na Bitcoina, zyskiwały pierwszego dnia handlowego ponad 20% – cenę napędzały pozytywne oczekiwania co do wpływu nowych instrumentów na popularyzacje rynku kryptowalut oraz zwiększenie jego praktycznej użyteczności w codziennych płatnościach.


Strona CBOE nie wytrzymała naporu zainteresowanych?

CBOE na swoim kanele twitterowym informował o chwilowych problemach i przeciążeniach serwera, na którym znajduje się strona internetowa giełdy – zdaniem obserwatorów było to wywołane ogromnym zainteresowaniem kontraktami na Bitcoina.

Sam terminal handlowy działał jednak normalnie – notowania były co prawda blokowane dwukrotnie, wywołała to jednak nadmierna zmienność. System giełdy wymusza kilkuminutowe zatrzymanie kursu gdy ten wzrośnie lub spadnie o 10%.

Źródło: Zerohedge.com

Jednomiesięczne kontrakty XBT, na których handel rozpoczął się równo o północy naszego czasu po cenie $15460 początkowo notowały delikatne osunięcia, a następnie rozrysowywały maksima na wysokości $18700. Zgodnie z danymi poniedziałkowymi wymienionych zostało niespełna 3 tysiące kontraktów.

Źródło: CNBC

Na poniższym wykresie widać jak notowania luksemburskiej giełdy Bitstamp reagowały na start notowań kontraktów futures:

BTC/USD M1, dzięki TradingView

Piątkowe obawy jak na razie nieuzasadnione?

Notowania najstarszej z kryptowalut traciły w piątek 20% w przeciągu zaledwie 10 godzin, a spadki były wywołane obawami, że wdrożenie kontraktów terminowych BTC wywoła prawdziwą falę sprzedaży. Jak na razie gracze instytucjonalni na rynku futures wywindowali cenę powyżej wartości obserwowanych na giełdach.

Nie należy oczywiście zapominać o fakcie, że handel niedzielny na CBOE nie należy do najbardziej aktywnych. O wiele większej ilości zleceń oraz napływu traderów oczekiwać powinniśmy dopiero od dzisiejszego, europejskiego popołudnia, która będzie pierwszym prawdziwym testem dla rynku terminowego Bitcoina.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here