Naga MarketsInteligentne banknoty z wbudowanym chipem, wyemitowane przez Tangem – startup z siedzibą w Szwajcarii i Singapurze, mają umożliwić a jednocześnie ułatwić posługiwanie się bitcoinem tak jak normalną gotówką. Jest to projekt pilotażowy, ale tkwi w nim ogromny potencjał.


Według doniesienia prasowego z dnia 3 maja, zainstalowane w banknotach chipy zostały opracowane przez firmę Samsung Smiconductor. Pierwsza partia 10 tys. banknotów o nominałach 0,01 BTC (ok. 96 USD) oraz 0.05 BTC (ok. 482 USD) zostanie przesłana do potencjalnych partnerów i dystrybutorów na całym świecie. Tandem zapewnia, że nowe inteligentne banknoty są porównywalne pod względem wyglądu z tradycyjnymi banknotami posiadającymi zaawansowane systemy zabezpieczeń. Dodaje, że są one wystarczająco nisko kosztowe, by znalazły się w powszechnym obiegu, gdyż nominały są stosunkowo niskie. 

Powołuje się także na łatwość zastosowania krypto banknotów. Nie potrzebna jest skomplikowana infrastruktura, ani rozbudowane aplikacje – wystarczy zeskanować banknot za pomocą smartfonu z wbudowaną funkcją NFC, zaś transakcja jest w 100% bezpieczna. 

Źródło: https://www.bitcoin.com

Przenoszenie praw własności do banknotów jest anonimowe – odbywa się natychmiastowo i jest niejako równoważne z przekazaniem “portfela” wraz z prywatnym kluczem. Nie są naliczane opłaty transakcyjne, nie trzeba też czekać na potwierdzenie transakcji przez blockchain. Co istotne, banknoty zabezpieczone są za pomocą zaawansowanej technologii EAL6+.

Firmy takie jak Tangem potwierdzają status Singapuru, jako centrum rozwoju kryptowalut i technologii blockchain na obszarze Azji. Ostatnio Singapurskie Stowarzyszenie Fintech oraz Japońskie Stowarzyszenie Fintech podpisały memorandum o współpracy w rozwoju rozwiązań opartych na blockchainie. Z kolei, w zupełnie innej dziedzinie – na początku kwietnia dokonano już nawet dostawy benzyny pomiędzy Chinami a Singapurem całkowicie w oparciu o technologię blockchain. Również sektor bankowy w Singapurze jest otwarty na nowe rozwiązania. Singapurski Bank Centralny potwierdził chęć zaangażowania się w płatności transgraniczne przy użyciu tejże technologii.

Autor: Mirosław WilkChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here