Naga Markets

Inteligentne banknoty z wbudowanym chipem, wyemitowane przez Tangem – startup z siedzibą w Szwajcarii i Singapurze, mają umożliwić a jednocześnie ułatwić posługiwanie się bitcoinem tak jak normalną gotówką. Jest to projekt pilotażowy, ale tkwi w nim ogromny potencjał.


Według doniesienia prasowego z dnia 3 maja, zainstalowane w banknotach chipy zostały opracowane przez firmę Samsung Smiconductor. Pierwsza partia 10 tys. banknotów o nominałach 0,01 BTC (ok. 96 USD) oraz 0.05 BTC (ok. 482 USD) zostanie przesłana do potencjalnych partnerów i dystrybutorów na całym świecie. 

Tandem zapewnia, że nowe inteligentne banknoty są porównywalne pod względem wyglądu z tradycyjnymi banknotami posiadającymi zaawansowane systemy zabezpieczeń. Dodaje, że są one wystarczająco nisko kosztowe, by znalazły się w powszechnym obiegu, gdyż nominały są stosunkowo niskie. 

Powołuje się także na łatwość zastosowania krypto banknotów. Nie potrzebna jest skomplikowana infrastruktura, ani rozbudowane aplikacje – wystarczy zeskanować banknot za pomocą smartfonu z wbudowaną funkcją NFC, zaś transakcja jest w 100% bezpieczna. 

Źródło: https://www.bitcoin.com

Przenoszenie praw własności do banknotów jest anonimowe – odbywa się natychmiastowo i jest niejako równoważne z przekazaniem “portfela” wraz z prywatnym kluczem. Nie są naliczane opłaty transakcyjne, nie trzeba też czekać na potwierdzenie transakcji przez blockchain. Co istotne, banknoty zabezpieczone są za pomocą zaawansowanej technologii EAL6+.

Firmy takie jak Tangem potwierdzają status Singapuru, jako centrum rozwoju kryptowalut i technologii blockchain na obszarze Azji. Ostatnio Singapurskie Stowarzyszenie Fintech oraz Japońskie Stowarzyszenie Fintech podpisały memorandum o współpracy w rozwoju rozwiązań opartych na blockchainie. Z kolei, w zupełnie innej dziedzinie – na początku kwietnia dokonano już nawet dostawy benzyny pomiędzy Chinami a Singapurem całkowicie w oparciu o technologię blockchain. Również sektor bankowy w Singapurze jest otwarty na nowe rozwiązania. Singapurski Bank Centralny potwierdził chęć zaangażowania się w płatności transgraniczne przy użyciu tejże technologii.

Autor: Mirosław Wilk

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWszyscy w tej wiosce mają już kryptowaluty
Następny artykułWładze Korei Południowej „zmuszone” do zniesienia zakazu finansowania ICO
Strefa autorów gościnnych to szansa dla przedstawicieli branży oraz niezależnych traderów, aby publikować swoje artykuły na łamach Comparic.pl. Jeżeli masz coś ciekawego do przekazania, to skontaktuj się z nami pod redakcja@comparic.pl w sprawie strefy UGC (user-generated content).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here