Naga MarketsNajnowszy raport z portalu analitycznego SFOX sugeruje, że Bitcoin (BTC) może zwyżkować w związku z amerykańskim Dniem Niepodległości, który przypada dziś, 4 lipca.

We wpisie na blogu datowanym na 3 lipca 2019 roku, SFOX analizuje widoczny wpływ dni świątecznych na krypto-hossę, twierdząc, że wydają się one wywoływać efekt FOMO – obawę przed pominięciem / przegapieniem.

Wzrosty BTC po Dniu Niepodległości?

„Święto Dziękczynienia w 2017 r. zapoczątkowało wzrost notowań Bitcoina od dołka na poziomie 8.000 USD do historycznych maksimów z 17 grudnia tego samego roku, blisko 20.000 USD  […] w lutym 2019 r. podczas dwutygodniowego Święta Wiosny obchodzonego w Chinach […] cena Bitcoina wzrosła o 14%, z 3.419,17 USD do 3.908,97 USD, osiągając szczyt na poziomie 4.027,83 USD kilka dni później, po czym spadła do poziomu 3.750 USD” – czytamy w raporcie.

Wahania cen spowodowane wolnymi dniami świąteczne wydają się być wspierane przez dane z Google Trends dotyczące zainteresowania Bitcoinami użytkowników detalicznych. SFOX zauważ, że podczas zimowego rajdu byka w 2017 r. liczba wyszukiwań frazy “bitcoin” w Stanach Zjednoczonych gwałtownie wzrosła w dniach bezpośrednio po Bożym Narodzeniu i Nowym Roku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Rodzinna adopcja kryptowalut

Biorąc pod uwagę, że dane te są dalekie od rozstrzygających, analiza zakłada jednak, że spotkania rodzinne i towarzyskie sprzyjają pierwszemu zainteresowaniu i świadomości dotyczącej kryptowalut, a także dają ludziom okazję, by podarować w prezencie aktywa przyjaciołom i bliskim.

FOMO Bitcoin BTC SFOX Dzień Niepodległości USA

Analizując obserwacje, analitycy definiują ten trend w następujący sposób:
„W czasach, gdy rynek radzi sobie dobrze lub widoczna jest poprawa, dni świąteczne mają potencjał, by zwiększyć zainteresowanie detalistów zakupem Bitcoinów i innych kryptowalut. To zachowanie, niemal z definicji, to tzw. FOMO: kupowanie aktywów, ponieważ widzi się tendencję wzrostową i chce się z niej czerpać zyski”.

Wzrost napędzany przez instytucje

Zwracając się do inwestorów i traderów, SFOX ostrzega, że szczyty cenowe wywołane „kaprysami psychologii tłumu” – w przeciwieństwie do tych napędzanych przez zmieniające się fundamenty – historycznie okazywały się przemijając.

Zobacz też: Bitcoin zużywa w rok 4x mniej energii niż nieaktywne urządzenia elektroniczne w USA

Szerokie grono ekspertów uważa jednak, że obecny wzrost rynku wydaje się być w dużej mierze napędzany przez instytucje, a nie detalistów, odmiennie od tego, co miało miejsce pod koniec 2017 roku. Niemniej jednak, dane z Google Trends pokazały, że wyszukiwanie frazy „bitcoin” osiągnęło 17-miesięczne maksimum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here