Naga MarketsBitcoin FOMO przyciąga inwestorów instytucjonalnych do BTC, twierdzi Goldman SachsBank inwestycyjny Goldman Sachs twierdzi, że inwestorzy instytucjonalni i zarządzający aktywami są napędzani na rynek bitcoina (BTC) przez “strach przed przegapieniem” (z ang. FOMO). Goldman uważa bitcoina za nową klasę aktywów, jednak inwestorzy instytucjonalni napotykają cały czas na kilka silnych barier wejścia na rynek kryptowalut.

  • Goldman Sachs po roku zmienił swoje zdanie co do bitcoina i stwierdza, że jest on wschodzącą klasą aktywów
  • Analitycy instytucji nie wykluczają jednak, że potencjał etheru może przyćmić dominację bitcoina w długim terminie
  • Rosnącą popularność BTC wśród dużych inwestorów zrzucają na barki strachu przed pozostaniem w tyle
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kryptowalutowe FOMO: po detalistach staje się problemem dużych instytucji

Goldman Sachs zaznaczał w tym tygodniu, że strach przed przegapieniem (FOMO) potencjalnych zysków z kryptowalut wśród inwestorów popchnął ceny cyfrowych aktywów wyżej w ciągu ostatniego roku. Mathew McDermott, globalny szef aktywów cyfrowych banku, napisał w nocie do klientów:

Te artykuły również Cię zainteresują
– Nie ma wątpliwości, że “strach przed przegapieniem” (FOMO) odgrywa znaczną rolę biorąc pod uwagę, jak bardzo bitcoin i inne aktywa kryptowalutowe zyskały na wartości i jak wiele zainteresowanych stron wskoczyło w tę przestrzeń.

Chociaż płynność na rynku kryptowalut wzrosła w ostatnim czasie analityk powiedział, że “nadal trudno jest instytucjom uzyskać dostęp do rynku, który pozostaje dość rozdrobniony.”

– Jeśli jesteś menedżerem aktywów lub prowadzisz fundusz makro, a twoi najbliżsi rywale inwestują w kryptowaluty i widzą wysokie zyski, twoi inwestorzy będą naturalnie zastanawiać się, dlaczego również nie stawiasz na tę klasę aktywów – dodaje przedstawiciel Goldmana.

McDermott opisał również kluczowe bariery, które klienci Goldmana poruszyli w odniesieniu do tego, co powstrzymuje ich przed zwiększeniem ekspozycji na bitcoina lub inne kryptowaluty. Po pierwsze, w przypadku korporacji zwiększone zaangażowanie często zależy od tego czy ich zarząd uważa, że ma ono sens pod kątem charakteru firmy oraz jej celów. Analityk Goldman zwrócił uwagę, że “niektóre fundusze inwestycyjne i menedżerowie aktywów nie mają uprawnień do inwestowania nawet części swoich portfeli w kryptowaluty.”

Druga bariera dotyczy ekspozycji na rynek i płynności, aby zaspokoić potrzeby klientów. Ponadto, niektórzy klienci kwestionują, czy posiadanie ekspozycji na kryptowaluty jest właściwą rzeczą do zrobienia  w obliczu niepewności regulacyjnej.

– Jak widać poprzez zwiększone przepływy pieniężnej, coraz więcej podmiotów zaczyna czuć się komfortowo z posiadaniem pewnej ekspozycji na przestrzeń kryptowalutową – podsumował analityk Goldman Sachs.

invest

Goldman Sachs w najnowszym raporcie uznał, że kryptowaluty są nową, wschodzącą klasą aktywów, mimo że jeszcze rok temu twierdził całkowicie inaczej.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania s&p 500 | btc news | euro/usd | lotos akcję | akcje orange | comarch kurs | kuna chorwacka kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here