Naga MarketsBitcoiin spadaW pierwszej połowie minionego tygodnia obserwowaliśmy niezwykle dynamiczne wzrost cen BTC. W środowy wieczór pojawiła się jednak potężna reakcja podażowa, która doprowadziła do ponad 25% wyprzedaży najstarszej z walut cyfrowych. W wyniku tej deprecjacji cena BTC osunęła się o ponad 3 500 USD z 13 868,44 USD do 10 300 USD.


Analiza techniczna wskazała zasięg spadków BTC

Za jeden z powodów tak znacznej deprecjacji BTC upatruje się problemy techniczne giełdy Coinbase. Poinformowała ona, że powodem problemów z prawidłowym funkcjonowaniem platformy był błąd API, ten udało się jednak rozwiązać w przeciągu jednej godziny.

Spoglądając na wykres zauważymy, że spadki BTC dotarły w okolice górnego ograniczenia wcześniejszego kanału wzrostowego. Okazuje się wiec, że ich skala nie wydaje się już tak drastyczna i da się ją racjonalnie wytłumaczyć. Zasada zmiany biegunów jasno wskazuje bowiem, że każdy istotny poziom, który  przeszłości stanowił opór, po pokonaniu powinien zostać przetestowany od drugiej strony (jako wsparcie). W okolicy tego wsparcia pojawiła się już reakcja popytowa. Mimo to, póki co nie jest jednak jeszcze jasne, czy tendencja spadkowa dobiegła końca. W sobotę o poranku znów pojawiła się bowiem dość silna reakcja podażowa i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, cena BTC znów mogłaby osunąć się w rejon 10 500 USD.

Zobacz także: Mike Novogratz: bitcoin będzie konsolidował

Bitcoin flash crash- Analiza Techniczna wskazała zasięg spadków już wcześniejConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDroga do bogactwa – 10 książek, które mogą odmienić Twoje życie
Następny artykułWeekendowy przegląd rynków – Trump gotowy podpisać ‘uczciwą umowę handlową’ z Chinami
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here