Naga Markets



Po godzinie 09:50 czasu polskiego na rynku bitcoina miejsce miał dynamiczny trwający zaledwie kilka minut spadek, którego zasięg wynosił ponad 2 tys. dol. W przeciągu pięciu minut cena BTC spadała z okolic 59 tys. do 57 tys. dol., „wycinając” w tym samym momencie długie pozycje o wartości 600 mln dol. Czy na tak zmiennym jak bitcoin rynku jest to wystarczające, aby mówić o flash crashu (nagłym i niespodziewanym załamaniu cen)?

  • Bitcoin niespodziewanie we wtorek notował silne, kilkuminutowe osunięcie
  • W jego czasie na giełdach zlikwidiwano lewarowane długie pozycje o wartości 600 mln dol., a analitycy piszą o “wycinaniu stop lossów”
  • PlanB jest zdania, że mniejsza ilości lewara na rynku pozwoli na trwalszy i bardziej organiczny wzrost BTC w kolejnych dniach i tygodniach

Bitcoin z niespodziewaną zmiennością. Kurs BTC osuwał się o 2 tys. dol. w 5 minut

Wykresy cenowe najstarszej kryptowaluty odwróciły się niespodziewanie wywołując spore straty wśród posiadających długie pozycje lewarowane traderów. 31 marca 2021 roku, po godzinie 09:50 bitcoin spadał z poziomu 59,35 tys. do 57 tys. dol. W momencie pisania tego tekstu bitcoin stabilizuje się w okolicach 58 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują




Analityk kryptowalutowy Michaël van de Poppe stwierdzał, że tego typu zachowanie jest standardowe dla bitcoina: nagłe i niespodziewany ruchy, które dla wielu noszą znamiona flash crashu, mają regularnie miejsce nawet w okresach, które na pierwszy rzut oka wydają się relatywnie spokojne.

Bitcoin z dynamicznym spadkiem o 2 tys. dol. w ciągu 5 minut. Źródło: Tradingview.com

Ci, którzy stawiali na kontynuację hossy, stracili w środę bardzo dużo. W wyniku spadków zlikwidowano długie pozycje lewarowane warte 600 milionów dolarów, podczas gdy w ciągu 24 godzin całkowity ubytek wyniósł 1 miliard dolarów.

Likwidacja długich pozycji lewarowanych w okolicach godziny 10:00. Źródło: bybt.com

Dla analityka używającego pseodnimu PlanB, ruch ten był mimo wszystko korzystny, pomagając pozbyć się niechcianej dźwigni finansowej i zapewnić bardziej organiczne wzrosty w przyszłości.

– Piękne polowanie na stop lossy… znowu. Kiedy lewarowane długie pozycje zostały zlikwidowane, wreszcie mamy miejsce na pokonanie 60 tys. dol. w kwietniu – skomentował na Twitterze.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here