Naga MarketsBitcoin: przewidział sukces Tesli, prognozuje skok kapitalizacji BTC do 5 bln USDFirma inwestycyjna, która przewidziała błyskawiczny wzrost cen akcji Tesli, jest wyjątkowo optymistyczna względem BTC i twierdzi, że kapitalizacja rynkowa kryptowaluty może sięgnąć nawet 5 bilionów dolarów.

  • Firma, która z powodzeniem prognozowała kurs Tesli, teraz uważa, że warto inwestować w BTC.
  • Kapitalizacja kryptowaluty ma wzrosnąć do 5 bln USD.
  • Ma mieć to miejsce do maksymalnie 10 lat.

Bitcoin będzie rósł!

W obszernym raporcie firma inwestycyjna z siedzibą w Nowym Jorku, ARK Invest, zauważa ogromny potencjał wzrostu dla bitcoina w ciągu najbliższych kilku lat.

„Nasza analiza sugeruje, że bitcoin jest na wczesnej drodze do monetyzacji, ze znacznym potencjałem wzrostu. Naszym zdaniem kapitalizacja rynkowa bitcoina o wartości 200 miliardów dolarów – lub wartość jego sieci – będzie skalowana o ponad rząd wielkości do bilionów w ciągu następnej dekady”

– zauważają eksperci w dokumencie.

W szczególności ARK Invest zwraca uwagę, że przyjęcie bitcoina jako globalnej sieci rozliczeń, w roli swoistej ochrony przed przejęciem aktywów, może potencjalnie napędzać wzrost kapitalizacji rynkowej tego cyfrowego aktywa. Do tego przychyla się do narracji mówiącej o BTC jako o cyfrowym złocie.

Pomimo tak optymistycznych prognoz firma zwraca uwagę na kilka zagrożeń, które mogą zahamować wzrost kursu bitcoina.

Co grozi kryptowalutom?

Po pierwsze, ARK Invest twierdzi, że BTC mogą zagrozić takie czynniki jak naruszenia bezpieczeństwa na rynku czy złe zarządzanie instytucjami na nim. Dotąd kosztowały one inwestorów miliony dolarów. Co gorsza, przez brak regulacji nie mieli oni możliwości skorzystania z “prawnego środka odwoławczego”. Inne ryzyka to niepewność regulacyjna i „nadmierna instytucjonalizacja”, które zdaniem firmy mogą stanowić „egzystencjalne ryzyko dla wartości bitcoina”.

Dodano jednak też, że „bitcoin oferuje jeden z najbardziej przekonujących profili ryzyka i zysku wśród aktywów”. Stąd końcowy wniosek, że kapitalizacja BTC zostanie zwiększona z około 200 miliardów dolarów obecnie do 1-5 bilionów dolarów. Ma mieć to miejsce w ciągu następnych pięciu do dziesięciu lat.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here