Naga MarketsBitcoin faworytem prezesa Ripple. Brad Garlinghouse chce regulacji XRP w USATrwający kryzys i nasilenie pandemii doprowadziło do wzrastającego zainteresowania kryptowalutami. Według Brada Garlinghouse’a, prezesa Ripple, Bitcoin ma potencjał na kolejne wzrosty, jednak XRP potrzebuje szybkiego uproszczenia przepisów i jasnego stanowiska regulatorów.

  • Zdaniem eksperta główną zaletą Bitcoina jest jego płynność.
  • Garlinghouse uważa, że niejasne regulacje utrudniają funkcjonowanie XRP.
  • Chiny inwestują 1,4 biliona dolarów w rozwój technologii blockchain.

Bitcoin pozostaje w centrum uwagi

W wywiadzie podczas DC Fintech Week Brad Garlinghouse powiedział, że największa kryptowaluta na świecie pozostaje atrakcyjna dla inwestorów, ponieważ jest najbardziej płynnym aktywem cyfrowym. Przedsiębiorca przyznał także, że sam jest posiadaczem Bitcoina.

Zobacz również: Politycy coraz bliżej uzgodnienia pakietu fiskalnego. Dolar najniżej od września!

Garlinghouse zwraca uwagę, że bardzo ważne jest patrzenie w daleką przyszłość kiedy rozmawia się o walutach cyfrowych. Jego zdaniem Chiny podjęły bardzo mądrą decyzję, aby rozwijać infrastrukturę potrzebną do szerokiej implementacji kryptowalut. Pomimo wprowadzania rygorystycznych przepisów dotyczących inwestorów indywidualnych, chiński rząd inwestuje 1,4 biliona dolarów w technologię blockchain.

Skomplikowane przepisy

Chiny patrzą na bardzo długą perspektywę, nie tylko dekadę, ale może nawet sto lat, i upewniają się, że te podstawowe technologie naprawdę będą stanowić podstawę internetu. Zmieni to sposób, w jaki będą działać transakcje międzynarodowe i ruch pieniężny (na czym skupia się Ripple), ale zmieni także sposób działania innych transakcji. – mówił.

Prezes Ripple przytacza również dokument amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, w którym na ponad 70 stronach opisane są poglądy na temat kryptowalut 8 różnych grup w rządzie USA. Garlinghouse sądzi, że brak jednolitego stanowiska władz, a także niejasne przepisy utrudniają działalność firm i kryptowalut jak XRP.

My, w Ripple, traktujemy to bardzo poważnie. Bierzemy wymagania wszystkich instytucji bardzo poważnie. Ale kiedy przepisy są zgadywanką, a wy macie różne części rządu mówiące różne rzeczy, to naprawdę trudno jest działać tutaj, w Stanach Zjednoczonych. – ocenia.

Wykres przedstawiający zmianę ceny Bitcoina w ciągu 4 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here