Naga MarketsBitcoin, ethereum i dogecoin mogłyby zastąpić gotówkę jako formę wypłaty, uważa 65,5% AmerykanówBadając co Amerykanie myślą o kryptowalutach jako formie wynagrodzenia za pracę, firma Skynova przeprowadziła ankiety wśród ponad 1000 zatrudnionych. Z zebranych informacji wynika, że 65% badanych chciałoby przyjmować co najmniej część swojej wypłaty w bitcoinie (BTC), ethereum (ETH), czy też dogecoinie (DOGE).

Kryptowaluty zamiast gotówki? Większość pracowników wyraziła zainteresowanie

Skynova dostarcza oprogramowanie do fakturowania dla małych firm i w celu zbadania zarówno zainteresowania, jak i doświadczenia związanego z nową formą wynagrodzenia, w ankiecie firmy wzięło udział 46,9% respondentów, którzy już otrzymali kryptowalutę jako wynagrodzenie i 53,9% respondentów, którzy nie skorzystali do tej pory z takiego rozwiązaniaAnkieta została przeprowadzona w celu zbadania ogólnego nastawienia i sprawdzenia, w jakim stopniu pracujący Amerykanie są skłonni otrzymywać wynagrodzenie w bitcoinie i innych kryptowalutach. Czy postrzegają to jako atut i czy rzuciliby swoją pracę, aby podjąć taką, która oferowałaby ten rodzaj wynagrodzenia?

65,5% pracowników odpowiedziało, że byłoby przynajmniej w pewnym stopniu skłonnych otrzymywać wynagrodzenie w kryptowalutach, a nieco ponad 28% sklasyfikowało się jako „bardzo chętnych”.

Demografia pracowników okazała się ważnym czynnikiem, a badanie wykazało, że 63% millenialsów postrzega wynagrodzenie w kryptowalutach jako atut. Niewiele mniej niż 10% oceniło pomysł jako „bardzo zły”.

Do wyników ankiety byłą dołączona infografika, która dostępna jest poniżej:

Bitcoin, ethereum i dogecoin mogłyby zastąpić gotówkę jako formę wypłaty, uważa 65,5% Amerykanów
Źródło: Skynova

Wyniki ankiety zostały opublikowane w momencie, gdy giełda kryptowalut Coinbase poinformowała, że wkrótce umożliwi pracującym w USA automatyczne przelewanie części lub całej wypłaty na konto powiązane z platformą: w dolarach lub w jednym z ponad 100 oferowanych cyfrowych aktywów.

Bitcoin, ethereum i dogecoin w gronie najpopularniejszych walut

Prawie jedna trzecia respondentów stwierdziła, że rzuciłaby swoją obecną pracę, aby wykonywać inną, która oferowałaby wynagrodzenie w kryptowalutach. Z drugiej jednak strony gdyby obecny pracodawca zdecydował się na zastąpienie gotówki bitcoinem, to 42,2% odeszłoby z pracy.

invest

Taka postawa sugeruje, że pracownicy są bardziej chętni do poszukiwania nowych form rekompensaty na własną rękę i nie chcą, żeby tego typu rozwiązania były im narzucane.

Na pytanie, którą kryptowalutę chcieliby zobaczyć na swoich paskach z wypłatą, większość pracujących Amerykanów (74,3%) opowiedziała się za bitcoinem (BTC), a następnie za ethereum (ETH) i dogecoinem (DOGE).

Zgodnie z wynikami ankiety, główną korzyścią płynącą z wynagrodzenia w kryptowalutach jest przekonanie, że jest to przyszłość finansów, podczas gdy inne powszechnie postrzegane korzyści z wynagrodzenia w kryptowalutach obejmowały potencjał zysków finansowych i dywersyfikację dochodów.

Głównymi wadami okazały się zmienność rynku, możliwość strat finansowych i ograniczona akceptacja.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kadra menedżerska chętnie wypłaciłaby wynagrodzenie w kryptowalucie

Ponad 200 respondentów ankiety to menedżerowie, często odpowiedzialni za decyzje dotyczące zatrudniania i wynagradzania. Z ponad 77% menedżerów odpowiedzialnych za kadry, którzy stwierdzili, że są przynajmniej w pewnym stopniu skłonni do wynagradzania swoich pracowników w kryptowalutach, wyżsi rangą okazali się bardziej skłonni do podpisania się pod wypłatą w kryptowalutach niż pracownicy do jej otrzymania.

Jeśli chodzi o zatrudnianie, kryptowaluty również odgrywały istotną rolę, ponieważ 48,3% osób odpowiedzialnych za działania kadrowe twierdzi, że coraz częściej szukają osób posiadających jakąkolwiek wiedzę na temat kryptowalut.

Podczas selekcji potencjalnych kandydatów, menedżerowie zarówno małych, jak i dużych firm często szukali wieddzy w zakresie kryptowalut, podczas gdy firmy średniej wielkości, zatrudniające od 50 do 249 pracowników, poszukiwały tego typu doświadczenia częściej niż inni.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: koszt dolara | giełda wirtualna polska | gpw amica | kurs azoty | notowania kernel | amica kurs | cena bitcoina |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here