Naga MarketsKryptowaluty okupują pierwsze strony gazet i portali finansowych w ostatnich miesiącach, a najwięcej uwagi zyskują w szczególności trzy rodzaje walut cyfrowych: bitcoin (BTC), ethereum (ETH) i dogecoin (DOGE). W którą najlepiej ulokować swoje środki? Każda wirtualna waluta ma zalety i wady, inny poziom ryzyka, a wybór powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji danego inwestora.

Po pierwsze, ważne jest, aby zastanowić się czy kryptowaluty to w ogóle odpowiedni dla nas rynek. Wszystkie wirtualne waluty są inwestycjami wysoce spekulacyjnymi i podlegają ekstremalnej zmienności. Nikt nie wie czy dana kryptowaluta odniesie sukces w dłuższej perspektywie. Przy tego typu inwestycjach należy się upewnić, że posiadamy wystarczająco wysoką tolerancję na ryzyko, zanim podejmiemy decyzję o ulokowaniu środków. Jednak jeśli wybrało się ten rynek warto się zastanowić którą kryptowalutę najlepiej obecnie kupić – bitcoina, ethereum czy dogecoina?

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin (BTC) ma największe uznanie, wiarygodność i ograniczoną podaż

Chociaż nie ma czegoś takiego jak „bezpieczna” kryptowaluta, bitcoin jest nieco mniej ryzykowny niż ethereum i dogecoin. Największa kryptowaluta posiada kilka zalet w stosunku do konkurencji.

Bitcoin to najstarsza kryptowaluta, która ma największe uznanie i największą wiarygodność. Niewielu sprzedawców akceptuje kryptowaluty jako formę płatności, ale ci, którzy to robią, są bardziej skłonni zaakceptować BTC niż inne rodzaje walut cyfrowych. Stopniowa akceptacja wirtualnych walut przez obecny system będzie kluczem do długoterminowego sukcesu kryptowalut, a w tej kwestii BTC ma przewagę nad swoimi konkurentami.

Ponadto jest często określany jako „cyfrowe złoto”, ponieważ dostępna jest ograniczona liczba tokenów – dokładnie 21 milionów. Ten niedobór działa na korzyść BTC i zwiększa wartość w długim terminie.

Ethereum (ETH) podstawą przy tworzeniu zdecentralizowanych finansów

Ethereum to kolejna najpopularniejsza kryptowaluta po bitcoinie. Technicznie rzecz biorąc, ETH jest rodzajem technologii blockchain, a ether to moneta hostowana w łańcuchu blokowym ethereum.

Chociaż nie można bezpośrednio inwestować w technologię blockchain ethereum, można kupić ether (inwestowanie w kryptowalutę wspiera również technologię) lub zainwestować w firmy, które używają blockchain ethereum. Jeśli ETH będzie się nadal rozwijać, te firmy powinny zyskiwać na wartości.

Największą zaletą ethereum jest to, że ma zastosowania poza byciem tylko kryptowalutą. Jest to na przykład unikalne aktywo cyfrowe (NFT), a także jest podstawą przy tworzeniu zdecentralizowanych finansów. Technologia blockchain może zrewolucjonizować wiele dziedzin biznesu, a ethereum jest jednym z największych graczy w przestrzeni blockchain.

invest

Chociaż ether nie jest tak popularny jak bitcoin, jego zwolennicy uważają, że ma ogromny potencjał. Może być bardziej ryzykowny niż BTC, ale wysokie ryzyko może również potencjalnie skutkować wyższymi stopami zwrotu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Dogecoin (DOGE) powstał jako żart oparty na memie, co szkodzi jego wiarygodności

Dogecoin miał do tej pory niesamowity rok roku. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy jego cena wzrosła o ponad 14 500%. Tylko w zeszłym miesiącu wartość wzrosła o około 350%.

Jednak dogecoin jest również zdecydowanie najbardziej ryzykowną kryptowalutą na tej liście. W przeciwieństwie do bitcoina i ethereum, dogecoin nie ma znaczącej przewagi konkurencyjnej w branży kryptowalut. Bardzo niewiele firm akceptuje płatności w DOGE, co daje mu bardzo ograniczoną użyteczność. Pierwotnie powstał jako żart oparty na memie, co również szkodzi jego wiarygodności.

Głównym powodem, dla którego cena dogecoina rosła w ostatnich miesiącach, jest szał internetowy i strach przed FOMO. Spekulanci silnie podbijają cenę, aby szybko zarobić, a sławni miliarderzy, tacy jak Elon Musk, promowali DOGE w mediach społecznościowych. Jednak kiedy cena jakiejkolwiek inwestycji nie odpowiada jej fundamentom, to tylko kwestia czasu, zanim się załamie.

Rzeczywiście, w ciągu ostatniego tygodnia cena dogecoin spadła o około 40%. Chociaż nikt nie wie, czy nastąpi odbicie, czy nadal będzie spadać, kupowanie DOGE w tej chwili jest bardziej zbliżone do hazardu niż inwestowania. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w dogecoina, inwestuj tylko tyle, ile możesz stracić.

To, którą kryptowalutę najlepiej kupić (i czy w ogóle inwestować na tym rynku), zależy przede wszystkim od indywidualnej tolerancji na ryzyko. Inwestorom niechętnym do ryzyka najlepszym wyjściem może być całkowite uniknie tego rynku, ponieważ nawet „najbezpieczniejsze” kryptowaluty są nadal niezwykle niestabilne.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złotówka online | kurs dolara forex | kurs cdr | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here