Naga MarketsTOP 10 kryptowalut, w które warto zainwestować w 2021 roku2020 rok był jednym z najtrudniejszych okresów w historii światowej gospodarki i obecnego systemu finansowego. W obliczu światowej pandemii COVID-19, blokad i strachu przed załamaniem gospodarki coraz więcej inwestorów instytucjonalnych przeniosło swój kapitał w kierunku kryptowalut jako możliwej alternatywy dla tradycyjnych aktywów finansowych lub zabezpieczenia przed potencjalną recesją.

Najlepsza kryptowaluta do inwestycji w 2021 roku: Bitcoin

Zapowiada się więc, że 2021 rok powinien nadal sprzyjać adopcji kryptowalut i masowej zmianie w istniejącym systemie finansowym. Szeroka adopcja jest kluczowym punktem dla promocji kryptowalut, aby traktować tę klasę aktywów jako „pełnoprawną”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Technologia Blockchain jest powszechnie uważana za równie istotną, jak szerokie wprowadzenie Internetu, machine learning czy elektryczność. Nie ma wątpliwości, że duże instytucje w końcu ją przyjmą. Pytanie nie brzmi „czy” ale „kiedy”.

W 2020 roku szereg szanowanych instytucji finansowych dostrzegło już potencjał kryptowalut: JP Morgan uruchomił bankowość Coinbase i Gemini; Visa i Mastercard rozpoczęły świadczenie usług dla firm kryptograficznych; PayPal uruchomił nową usługę, która umożliwia użytkownikom kupno, sprzedaż i przechowywanie kryptowalut; Fidelity uruchomił nowy fundusz indeksowy oparty o Bitcoin, który wydaje się być w dużym obszarze zainteresowania Wall Street.

Kto będzie następny? To pokaże czas, ale nie ma cienia wątpliwości, że 2021 rok będzie ekscytującym czasem dla wszystkich traderów kryptowalut.

Po zauważeniu dobrego klimatu wokół kryptowalut w opinii publicznej, odpowiedzmy sobie na pytanie: które z krypto możemy zaliczyć do TOP 10, w które należy zainwestować w 2021 roku?


TOP 10 KRYPTOWALUT, W KTÓRE WARTO ZAINWESTOWAĆ W 2021 ROKU

1. Najlepsza kryptowaluta do inwestycji w 2021 roku: Bitcoin

Nowe kryptowaluty pojawiają się i znikają, ale Bitcoin nadal jest w głównym punkcie zainteresowania. Pod koniec listopada 2020 roku Bitcoin zaskoczył wszystkich i pobił swój dotychczasowy rekord – 19 857 dolarów, tym samym wzrost wartości w tym roku wyniósł aż 177 procent.

Czy wzrostowy rajd będzie kontynuowany w 2021 roku? Analitycy podzielają jednomyślnie zdecydowane poglądy na temat przyszłości Bitcoinów w ciągu najbliższych 12 miesięcy i również w dłuższym terminie, prognozując Bitcoinowi astronomiczne cele cenowe na poziomie 100.000 USD, 170.000, a nawet 318.000 USD.

Wśród głównych czynników wspierających cenę Bitcoina w 2021 roku można wyróżnić: rosnący popyt instytucjonalny, rosnącą inflację i coraz bardziej negatywne postrzeganie obowiązującego kierunku polityki pieniężnej. Wszystkie te czynniki zmuszają inwestorów indywidualnych i instytucji do poszukiwania alternatywnych opcji ochrony wartości ich kapitału. Kryptowaluty na czele z Bitcoinem, wydają się być idealnym rozwiązaniem.

“Mówiąc wprost, równanie ryzyko-zysk zaczyna się odwracać od tradycyjnych aktywów finansowych, które przynoszą zyski, są mniej ryzykowne,odporne na inflację zwracając się w kierunku Bitcoina i innych aktywów kryptograficznych, które są źródłem zysków, coraz mniejszego ryzyka i niezawodnym magazynem wartości” – powiedział Sergiey Nazarov, współzałożyciel Chainlink.
Ekspert jest zdania, że Bitcoin w końcu przebije barierę 100.000 dolarów. Nie tylko on podziela ten pogląd – dzieląc się swoją prognozą cen BTC na 2021 rok, Tom Lee, partner zarządzający Fundstrat Global Advisors, oczekuje, że Bitcoin zastąpi złoto jako magazyn wartości i sposób zabezpieczenia przed inflacją.

2. Król DeFi: Ethereum

W prognozach dotyczących rynku krypto na 2021 r. nie sposób nie wspomnieć o najbardziej obiecującej kryptowalucie – Ethereum, która również odnotowała świetne wyniki w trudnym, 2020 roku.

W grudniu 2020 roku, kapitalizacja rynkowa drugiej co do wielkości kryptowaluty po Bitcoinie – Ethereum wyniosła 68 127 mld dolarów. Na początku roku cena oscylowała na poziomie 125 dolarów i do grudnia wzrosła do okolic 600 dolarów, co stanowi 380-procentowy wzrost w ciągu 12 miesięcy.

Dlaczego Ethereum jest uważane za najlepszą kryptowalutę, w którą można inwestować? Sieć Ethereum open source blockchain zawsze służyła jako najbardziej popularne środowisko dla aplikacji zdecentralizowanych (dApps). Poza swoją natywną kryptowalutą, Ether (ETH), platforma ta wspiera inne platformy krypto, takie jak Uniswap (UNI), Maker (MKR) i Aave (AAVE), które działają w sektorze zdecentralizowanych finansów.

DeFi jest uważane za jeden z najszybciej rozwijających się trendów w branży kryptowalut , który może zmieniać programy ubezpieczeniowe, pożyczkowe i oszczędnościowe, uniezależniając je od banków i innych scentralizowanych instytucji finansowych.

W 2020 roku coraz bardziej popularny sektor DeFi wszedł na nowy poziom zaawansowania. Łączna liczba aktywów zainwestowanych w ekosystem DeFi przekroczyła 13 mld USD (w 2019 r. liczba ta wynosiła mniej niż 3 mld USD). Gwałtowny napływ uczestników rynku i kapitału do DeFi przyczynił się do silnej pozycji Ethereum jako najlepszego altcoina, który zdominował sektor posiadający 96 proc. udziału w całkowitym wolumenie transakcji.

Capitalcom

3. Ripple: nowy ekosystem płatności

Ripple został stworzony jako alternatywny system płatności finansowych w celu przemodelowania i ułatwienia płatności transgranicznych, dzięki czemu są one w 100% bezpieczne, niemal bezpłatne i natychmiastowe.

Już w początkowej fazie rozwoju Ripple’a w 2013 roku platforma przyciągnęła uwagę wielu instytucji finansowych. Po latach została ona przyjęta przez ponad 100 instytucji finansowych. W 2020 roku Ripple blockchain swoim zasięgiem obejmuje już 300 firm w 40 krajach, w tym Banco Santander (SAN) i American Express (AXP), JP Morgan (JPM) i HSBC Holdings (HSBA).

Pełny artykuł autorstwa analityków Capital.com znajdziesz tutaj: TOP 10 kryptowalut, w które warto zainwestować w 2021 roku: portfel krypto, których cena może drastycznie wzrosnąć.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złotówka kurs | biomed kurs akcji | ropa notowania | zlotowka kurs | kurs eur/usd | dolara |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here