Naga MarketsBitcoin ETF zmniejszy premię na kontraktach BTC futures, twierdzi J.P. MorganBitcoin oferuje wyższe zyski niż waluty tradycyjne, jeśli chodzi o handel kontraktami terminowymi. Jednak na znaczną część tej premii składają się ryzyko i błędne wyceny, a Bitcoin ETF w USA może zmniejszyć przyszłe zyski, pokazują badania banku inwestycyjnego J.P. Morgan.

  • W tym momencie premia na rynku Bitcoin ETF osiąga rekordowe poziomy wynoszące niemal 50%
  • Według analityków J.P. Morgan wynika to między innymi ze zmienności i problemami z właściwą wyceną instrumentu bazowego
  • Sytuację miałaby zmienić emisja bitcoinowego ETF-u w Stanach Zjednoczonych

Bitcoin ETF zmieniłby charakterystykę rynku futures na BTC

Kontrakty futures na bitcoina są instrumentami pochodnymi, które pozwalają ludziom kupować NYC po uzgodnionej cenie w przyszłości. Jeśli podpiszesz kontrakt na zakup BTC pod koniec roku za 100 000 dolarów, masz nadzieję, że cena Bitcoina będzie 31 grudnia wyższa niż wartość realizowanego kontraktu, co będzie stanowiła realny zarobek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według noty badawczej analityków JP Morgan, rynek terminowy Bitcoina przewyższa wszystkie główne waluty, a także złoto i srebro. Podczas gdy większość walut fiat oferuje roczne stopy zwrotu w wysokości około 5%, rynek kontraktów terminowych bitcoina oferuje roczne stopy zwrotu w wysokości 25%.

Analitycy stwierdzili, że poza całym szumem wokół BTC i zmiennością monety, stopy zwrotu z kontraktów terminowych na bitcoina są tak wysokie, ponieważ rynkom terminowym trudno jest określić cenę bazowego aktywa, a inwestorzy instytucjonalni ponoszą wysokie koszty finansowania swoich pozycji.

Chicago Mercantile Exchange (CME), główne miejsce handlu kontraktami terminowymi na bitcoina, które rozlicza transakcje w gotówce, pobiera cenę BTC z kilku różnych giełd. Ale ta cena jest niedokładna średnio o 2% w skali dnia, stwierdził JP Morgan. Błędy sumują się do około 10% rocznie, zauważono w raporcie.

Oprócz błędów cenowych, inwestorom instytucjonalnym trudno jest  uzyskać dostęp do BTC na rynkach regulowanych. CME i Grayscale Bitcoin Trust, zamknięty fundusz powierniczy, który zarządza blisko 40 miliardami dolarów, są w tym momencie jedynymi możliwościami, które posiadają traderzy.

Wspomniane fundusze, wybierane przez inwestorów instytucjonalnych zabezpieczających się przed cenami kontraktów terminowych na bitcoina, również handlują po szeroko zmiennych cenach, które odbiegają od „rzeczywistej” wartości bitcoina. Akcje w funduszu powierniczym Grayscale sprzedawały się z dyskontem do ceny BTC przez ponad miesiąc. “W tych okolicznościach należy oczekiwać znacznej premii za ryzyko wycenionej w kontraktach terminowych” – twierdzą analitycy J.P. Morgan.

kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin ETF w USA mógłby obniżyć premię za ryzykjo

– Notowanie Bitcoin ETF śledzącego kursy wymiany spot w Stanach Zjednoczonych lub innej głównej jurysdykcji prawdopodobnie byłoby głównym katalizatorem obniżenia premii za ryzyko na rynku kontraktów terminowych – stwierdzili analitycy. Bitcoin ETF byłby regulowanym funduszem, który sprzedaje akcje, śledząc cenę BTC znacznie dokładniej, niż kontrakty terminowe CME lub fundusz Grayscale (przynajmniej w teorii).

– Przypuszczalnie byłoby to również łatwiejsze dla głównych brokerów, aby wziąć te papiery wartościowe jako zabezpieczenie – powiedzieli analitycy. Wszystko to oznacza, że taniej byłoby postawić na przyszłą cenę bitcoina, zmniejszając część premii, ale zwiększając popyt.

Chociaż powyższe brzmi rozsądnie, to amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła jak na razie wszystkie wnioski o Bitcoin ETF, powołując się na manipulowalny rynek. Jednak dzięki nowej administracji, przewodniczącemu SEC i odnowionemu zainteresowaniu instytucjonalnemu, zwiększa się szansa, że tym razem uda się zarejestrować instrument tego typu w USA.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres nasdaq | kurs dolara | mercator medical kurs akcji | płatności blik | dax 30 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here