Naga MarketsBitcoin ETF w USA jeszcze nie teraz. SEC oddala decyzję o 45 dniAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przedłużyła pierwotne 45-dniowe okno na zatwierdzenie funduszu typu ETF (exchange-traded fund) na bitcoin (BTC) firmy zarządzającej aktywami VanEck. Zgodnie ze środowym oświadczeniem SEC, organ regulacyjny przesunie termin zatwierdzenia lub odrzucenia instrumentu, o którego wnioskuje fundusz z 3 maja do 17 czerwca.

  • Gdy amerykański SEC się ociąga, w Kanadzie działają BTC ETF czterech różnych podmiotów
  • Ostateczna decyzja w sprawie ETF-u autorstwa VanEck może zapaść dopiero w listopadzie
  • Zdaniem ekspertów rynkowych wdrożenie bitcoinowego instrumentu typu ETF na Wall Street da kolejny zastrzyk do budowania adopcji kryptowalut wśród dużych inwestorów

Bitcoin ETF VanEck: SEC postanawia dać sobie więcej czasu na podjęcie decyzji

– Komisja uznała, że należy wyznaczyć dłuższy termin na podjęcie działań w sprawie proponowanej zmiany zasad, aby mieć wystarczająco dużo czasu na rozważenie proponowanej modyfikacji i otrzymanych komentarzy – powiedział w komunikacie asystent sekretarza SEC J. Matthew DeLesDernier.

Te artykuły również Cię zainteresują
VanEck złożył wniosek o utworzenie Bitcoin ETF w SEC w ubiegłym miesiącu, po tym jak zarządzający aktywami wycofał podobny wniosek, który złożył w styczniu we współpracy ze startupem blockchain SolidX. Zarówno Valkyrie Digital Assets, jak i Fidelity Investments już wcześniej, odpowiednio w styczniu i marcu, złożyły w komisji rejestracje w celu utworzenia ETF-ów na bitcoina.

Organ regulacyjny ma możliwość przedłużenia okresu rozpatrywania wniosków do 240 dni przed wydaniem ostatecznej decyzji, przy czym osobno ogłoszono 45-, 45-, 90- i 60-dniowe przedłużenia. Jeśli SEC nadal będzie zwlekać z podjęciem decyzji w sprawie VanEck, spółka może nie otrzymać ostatecznej odpowiedzi aż do połowy listopada.

Żaden Bitcoin ETF nie został zatwierdzony przez regulatorów w Stanach Zjednoczonych, a biorąc pod uwagę pozorną powściągliwość SEC w tym zakresie, wielu ekspertów nie spodziewa się zatwierdzenia w najbliższym czasie. Jednak wiele kryptowalutowych ETF-ów zostało zatwierdzonych w Kanadzie w tym roku, w tym zaproponowanych przez spółki 3iQ, Purpose Investments, Evolve Funds Group i CI Global Asset Management.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMIConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here