Naga MarketsBitcoin ETF w Australii? VanEck and BetaShares złożyły wnioski w ASXVanEck i BetaShares złożyły wnioski do Australian Securities Exchange (ASX) o utworzenie pierwszego kryptowalutowego funduszu ETF działającego na terenie Australii. ASX potwierdziła, że otrzymała formalne aplikacje od kilku innych menedżerów inwestycyjnych chętnych do uruchomienia własnych bitcoinowych ETF-ów.

  • Fundusze ETF na bitcoina funkcjonują już między innymi w Kanadzie
  • VanEck i BetaShares ubiegają się o utworzenie takiego funduszu również w USA, jak na razie jednak bezskutecznie

Australia uzyska własny Bitcoin ETF?

Na początku tego tygodnia dyrektor generalny VanEck Asia-Pacific Arian Neiron stwierdził, że ruch kryptowalutowy stał się bardziej mainstreamowy, a Bitcoin ETF na ASX mógłby zdemokratyzować aktywa kryptowalutowe dla wszystkich rodzajów inwestorów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Australijski dostawca funduszy ETF BetaShares również potwierdził złożenie wniosku w ASX, ale nie sprecyzował, czy planuje produkt BTC czy też taki, który jest szerzej wspierany przez aktywa cyfrowe.

Dyrektor zarządzający Alex Vynokur stwierdził, że istnieje znaczny popyt na takie produkty, dodając: “Z naszej perspektywy regulowana struktura ETF jest bardziej odpowiednią strukturą dla znacznej liczby inwestorów, zamiast kupowanie bitcoina lub innych aktywów na nieregulowanych giełdach”.

ASX odmówił spekulacji lub komentarzy na temat wniosków, ale stwierdził, że ściśle monitoruje rozwój sytuacji w odniesieniu do inwestycji giełdowych obejmujących kryptowaluty. Posunięcia te są postrzegane jako pozytywne przez inwestorów, ponieważ najbogatsi Australijczyny zaczynają dywersyfikować swoje portfele za pomocą aktywów kryptowalutowych.

Według raportu Business Insider Australia, notowana na giełdzie firma inwestycyjna DigitalX zajmująca się blockchain oferuje pomoc coraz większej liczbie biur rodzinnych (obsługujących klientów o dużym majątku) chętnych do inwestowania w przestrzeń aktywów cyfrowych. Dyrektor wykonawczy Leigh Travers powiedział, że inwestorzy zastępują swoje złoto w portfelach między innymi BTC:

– Największa zmiana nastąpiła wokół zainteresowania instytucjonalnego, które pomogło ewoluować bitcoinowi z aktywów spekulacyjnych do aktywów, które są częścią zdywersyfikowanego portfela i mają najsilniejsze fundamentalne wsparcie makroekonomiczne.

Travers wymienił DeFi jako jeden z czynników, który sprawił, że hossa różni się od poprzedniej z przełomu 2017 i 2018 roku.

invest

Raport ujawnił, że przeciętne biuro rodzinne w Australii i Nowej Zelandii kontroluje ponad 600 milionów dolarów.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty kursy | notowania kryptowaluty | euro usd | notowania ropy | ropa brent |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here