Naga MarketsKontrakty ETFNiespełna dwa miesiące po rozpoczęciu obrotu akcjami swojego funduszu powierniczego bitcoina (BTC) kanadyjski menedżer inwestycyjny Ninepoint Partners planuje zmienić swoją ofertę na fundusz giełdowy ETF. W reakcji na środową informację notowania funduszu na giełdzie w Toronto rosły o prawie 14%.

  • Od czasu swojego startu fundusz powierniczy na giełdzie w Toronto (TSX) zyskuje około 70%
  • Zdaniem twórców funduszu ten nadal będzie notowany na TSX pod tym samym symbolem
  • Kanada w ostatnim czasie mocno wykorzystuje potencjał bitcoinowych ETF-ów

Kolejny bitcoin ETF może powstać w Kanadzie

W ogłoszeniu z 3 marca Ninepoint informuje, że przeprowadzi głosowanie wśród posiadaczy jednostek uczestnictwa, aby zdecydować, czy przekształcić swój istniejący fundusz powierniczy bitcoina (BTC) w fundusz typu ETF na giełdzie w Toronto. Firma powiedziała, że ruch ten ma na celu zapewnienie lepszej ceny transakcyjnej i zwiększonej płynności obrotu. Inwestorzy będą mogli głosować w tej sprawie 19 kwietnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
– IPO Bitcoin Trust od Ninepoint było największym w historii Kanady, pozyskując 180 milionów dolarów, więc mamy już wiele sukcesów w tej klasie aktywów. Jako firma mamy nie tylko głębokie doświadczenie w ETF-ach, ale także wiodącą wiedzę na temat aktywów cyfrowych i zamierzamy być liderem w tej branży przez najbliższe lata – powiedział współprezes Ninepoint, James Fox.

Firma powiedziała, że jeśli wszystko pójdzie po jej myśli, Ninepoint Bitcoin ETF będzie nadal notowany na Toronto Stock Exchange pod symbolami używanymi dla jej funduszu powierniczego bitcoin: BITC.U. Ninepoint zmieniłby jednak symbol BITC.UN dla dolarów kanadyjskich na BITC.

Decyzja Ninepoint o przekształceniu swojego istniejącego funduszu BTC podąża za innymi firmami inwestycyjnymi, które kapitalizują wcześniej niewykorzystany rynek ETF dla kryptowalut w Kanadzie. Po tym jak Purpose Investments uruchomił swój własny Bitcoin ETF 18 lutego, fundusz ten osiągnął ponad 529 mln USD wolumenu. Wczoraj również Evolve Funds Group ogłosiła, że złożyła prospekt emisyjny u kanadyjskich regulatorów w celu uzyskania zgody na rozpoczęcie obrotu ETF-em Ether.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar kurs | biomed-lublin notowania | kirs dolara | jsw notowania | biomed lublin kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here