Naga Marketsbitcoin-btc
Źródło: unplash.com/@executium

Nowojorska firma będąca globalnym managerem inwestycyjnym z biurami na całym świecie – VanEck uruchomiła wczoraj fundusz giełdowy pod nazwą Bitcoin Strategy ETF (XBTF). Będzie on inwestował w kontrakty terminowe na BTC. Przedsiębiorstwo to ubiegało się również o wprowadzenie takiego samego rozwiązania dla rynku kasowego, jednak organy regulacyjne nie wydały na to pozwolenia. Choć pierwszy dzień zakończył się dla VanEck przyzwoitym wolumenem, stanowił on tylko ułamek obrotu wygenerowanego w dniu debiutu przez ProShares Bitcoin Strategy (BITO).

  • VanEck uruchomił we wtorek nowy fundusz giełdowy XBTF. Będzie on inwestował  w kontrakty terminowe na BTC
  • Wcześniej przedsiębiorstwo to ubiegało się o wprowadzenie takiego samego rozwiązania dla rynku kasowego, jednak organy regulacyjne nie wydały zielonego światła
  • Pierwszy dzień przyniósł nowojorskiej firmie skromny obrót w porównaniu do wolumenu wygenerowanego podczas debiutu przez BITO
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin ETF od VanEck zadebiutował na Wall Street

Znany globalny manager inwestycyjny z biurami zlokalizowanymi na całym świecie uruchomił 16 listopada br. fundusz giełdowy XBTF. Celem tego przedsięwzięcia będą inwestycje w kontrakty terminowe na bitcoina. Mimo iż kluczowym celem dla VanEck był ‘’fizycznie wspierany’’ ETF na BTC, dyrektor ds. produktów cyfrowych w tej  firmie – Kyle DaCruz oświadczył, że jest ona zadowolona z tego, iż może dostarczyć inwestorom chociaż to ważne narzędzie.XBTF notowane na największej amerykańskiej giełdzie opcji – Chicago Board of Exchange (CBOE) podlega pod zarządzanie kierownika aktywnego handlu w VanEck – Grega Krenzera. Informacja ta została udostępniona mediom już w poniedziałek.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Choć nowo uruchomiony fundusz giełdowy przyniósł pierwszego dnia przyzwoity wolumen obrotu, można stwierdzić, iż blednie on w porównaniu z tym wytworzonym podczas debiutu przez BITO. W trakcie zamknięcia wczorajszej sesji na CBOE, XBTF zgromadził blisko 9,5 mln USD w zarządzanych aktywach (AUM). Dzienny obrót wyniósł z kolei 4,6 mln USD. W zestawieniu z BITO, który zakończył swój debiut wolumenem wynoszącym mld USD, to zaledwie niewielki ułamek. 

Stonowany start nie jest powodem do zmartwień

Zdaniem kierownika ds. partnerstw korporacyjnych w australijskiej giełdzie Swyftx – Tommy’ego Horana niższe opłaty mogą zapewnić firmie VanEck stały napływ klientów w ciągu najbliższego kwartału. 

Do sytuacji tej odniósł się także analityk z Bloomberga – Eric Balchunas. Napisał on na Twitterze, że obrót w wysokości blisko 5 mln USD wygenerowany przez XBTF byłby całkiem niezły, gdyby nie to, iż znalazł się on w cieniu absurdalnie wysokich wyników ustanowionych podczas debiutu przez BITO i Bitcoin Strategy ETF  firmy Valkyrie (BFT).

Niższy wolumen obrotu XBFT mógł być również następstwem odrzucenia przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosku firmy VanEck o uruchomienie fizycznego funduszu ETF na bitcoiny. Przewodniczący amerykańskiego organu regulacyjnego – Gary Gensler wyraził swoją niechęć do rozszerzenia kryptowalutowych ETF-ów na spot. Dodał przy tym, że rynek kontraktów terminowych na bitcoiny jest bardziej rozwinięty, a przy tym regulowany przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC). 

Choć odmowa wydana przez SEC nie była zaskoczeniem dla członków społeczności kryptowalutowej, wielu z nich liczyło na to, iż tym razem komisja ta ulegnie prośbie związanej z ETF-em, który będzie bezpośrednio inwestował w najstarszą kryptowalutę.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here