Naga MarketsBitcoin i dolar kursTom Lee z Fundstratu w wywiadzie dla BLOCKTV powiedział, że cena Bitcoina musi wynosić około 150 000 USD, aby doszło do możliwości wprowadzenia funduszu ETF na tę kryptowalutę. Biorąc pod uwagę obecną cenę oscylującą poniżej poziomu 9 tys dolarów, możemy się tego nie doczekać…


ETF na Bitcoina dopiero przy cenie 150 tys USD za jednego BTC?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) hamuje rozwój rynku krypto-walutowego, Lee pochwalił w wywiadzie regulatora za jego zdolność do kontrolowania powstającego rynku krypto i i ochrony inwestorów instytucjonalnych i detalicznych przed potencjalnymi oszustwami. Współzałożyciel firmy Fundstrat uważa, że wprowadzenie funduszu ETF opartego o Bitcoina zajmie lata.

Aby duże instytucje zainteresowały się kryptowalutą i zainwestowały swój kapitał potrzebna jest właściwa regulacja. Lee nie sądzi aby SEC w najbliższym czasie zatwierdził fundusz związany z Bitcoinem. Jednym z głównych powodów, dla którego regulator wciąż się zastanawia, jest wielkość rynku BTC. Aktualnie kapitalizacja najpopularniejszej kryptowaluty kształtuje się na poziomie 150 miliardów USD. Tom Lee oszacował, że cena Bitcoina musiałaby wynosić nie mniej niż 150 000 dolarów, aby jej płynność pozwalała na wprowadzenie ETF. Wprowadzenie ETF mogłoby wygenerować blisko 13 miliardów dolarów popytu w pierwszym roku, a to ogromna nierównowaga popytu w stosunku do dostępnej podaży.

Sytuacja techniczna na wykresie BTCUSD

Na razie raczej nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie czekały nas większe wzrosty na rynku Bitcoina. Po osiągnięciu maksimum nieco poniżej poziomu 14 000$ w czerwcu, kurs systematycznie spada. Aktualnie kluczowa strefa oporu wypada przy okrągłym poziomie 9000$, dopóki kurs nie zdoła wybić poziomu górą, tendencja pozostaje spadkowa. Jako wsparcie należy traktować dolne ograniczenie kanału spadkowego.

Źródło: Tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here