Naga MarketsBitcoin ETF może przynieść nawet 50 mld USD zysku w pierwszym roku działalności!Analityk Fundstrat Global Advisors twierdzi, że nowy fundusz ETF Bitcoina (BTC) może przynieść do nawet 50 mld USD w pierwszym roku działalności i dalej napędzać wzrost cen najpopularniejszej kryptowaluty. Wcześniej Tom Lee, strateg Fundstrat Global Advisors przewidywał, że Bitcoin do końca roku wzrośnie aż do 100 tys. USD, o czym informowaliśmy we wcześniejszym artykule.

Bitcoin ETF może przynieść inwestorom nawet 50 mld USD zysku

Według współzałożyciela Fundstrat Global Advisors Toma Lee popyt na ETF od ProShares może przynieść większe wpływy w pierwszym roku niż fundusz Invesco QQQ Trust Series 1.Invesco QQQ ETF oparty na indeksie Nasdaq 100 przyniósł zyski na poziomie aż 36 mld USD, jednak Fundstrat przewiduje, że fundusz ProShares Bitcoin ETF bez problemu przekroczy tę kwotę.

Fundstrat jakiś czas temu stwierdził, że Bitcoin do końca roku osiągnie cenę na poziomie 100 tys. USD, jednak w obliczu najnowszych szczytów kryptowaluty, firma zaktualizowała prognozę do 168 tys. USD, pod warunkiem, że nowy fundusz oparty na kryptowalucie uzyska poważny napływ inwestorów.

Współzałożyciel Fundstrat Global Advisors Tom Lee zauważa, że cena 168 tys. USD uwzględnia jedynie przewidywany dodatkowy popyt na BTC oraz obecną cenę aktywów kryptowalutowych.

– Istnieją pewne poglądy, że wzrost w [cenie Bitcoina] korzysta juz z tego zatwierdzenia. Jest to bardzo prawdopodobne z tego względu, że Bitcoin w ciągu ostatnich kilku tygodni zdołał poprawić swój ATH. Jednak naszym zdaniem, cena Bitcoina będzie nadal rosła, również po faktycznym zatwierdzeniu ETF – stwierdził Tom Lee.

Poniżej prezentujemy link co całego wywiadu z Tomem Lee:

BTC naruszył w tym tygodniu pozom 67 tys. USD.

W wywiadzie dla CNBC Lee wyjaśnił, dlaczego jest przekonany, że cena Bitcoina będzie nadal rosła.

– Myślę, że Bitcoin wciąż  się umacnia. Narracja kreująca go na bak wartości, skuteczną ochronę przed inflacją, a także przed cenzurą państwową, to trzy główne powody, które skłoniły ludzi do zainwestowania w Bitcoina – dodał Tom Lee.

– Ponieważ jest to aktywo, którego wartość rośnie wykładniczo, to myślę, że sto tysięcy jest w jego zasięgu przed końcem bieżącego roku – podsumował współzałożyciel Fundstrat Global Advisors.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: stalprodukt akcje | notowania intercars | nasdaq spółki | giełda livechat | kurs dow jones | kursy ropy | cdprojekt akcje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here