Naga MarketsBitcoin ETF i palma pierwszeństwa. Czy kryptowaluty potrzebują wielu funduszy na Wall Street?W piątek na amerykańskiej giełdzie debiutował drugi w historii fundusz ETF oparty o kontrakty terminowe na bitcoina (BTC) o nazwie Valkyrie Bitcoin Strategy ETF. Po wprowadzeniu pierwszego tego typu instrumentu kilka dni wcześniej, zainteresowaniem kolejnym nie było już jednak tak wysokie. Zdaniem analityków palma pierwszeństwa może mieć tutaj ogromne znaczeniem, przynajmniej na początku rozwoju kryptowalutowych ETF-ów.

  • Pierwszego dnia notowania funduszu od Valkyrie ręce zmieniło 3,1 mln akcji. W przypadku funduszu ProShares były to 24 mln akcji
  • W kolejce czeka obecnie 7 kolejnych wniosków o utworzenie funduszu ETF opartego o kontrakty terminowe na bitcoina
  • Zdaniem analityków może to bardzo szybko wywołać silną konkurencję i obniżanie opłat transakcyjnych i prowizji
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin po latach oczekiwań zyskuje dwa fundusze ETF na Wall Street w jeden tydzień

Ekosystem kryptowalut zrealizował swoje długo oczekiwane życzenie: Nie jeden, ale dwa amerykańskie fundusze inwestycyjne typu ETF powiązane z bitcoinem (BTC) w końcu wystartowały, przynosząc dalszą akceptację i napływy dodatkowej gotówki.Jednak po oszałamiającym sukcesie ProShares Bitcoin Strategy ETF (symbol BITO) – który zgromadził ponad 1 mld dol. aktywów w ciągu zaledwie kilku dni – stawka jest wyższa niż kiedykolwiek, aby stać się pierwszym w tej cały czas nowej gałęzi rynku.

Gdy w piątek zadebiutował Valkyrie Bitcoin Strategy ETF (symbol BTF), 3,1 mln akcji zmieniło właściciela. To w porównaniu z 24 milionami akcji BITO, którymi handlowano podczas wtorkowej premiery skromna ilość. Notowanie pierwszego w historii ETF-u pchnęło bitcoina na historyczne maksima, drugi nie miał tak dużego wpływu na cenę.

To mogą być niepokojące statystyki dla firm stojących za siedmioma kolejnymi oczekującymi wnioskami o ETF-y oparte na kontraktach terminowych, które znajdują się teraz przed Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i najprawdopodobniej uzyskają zgodę w następnej kolejności.

Tymczasem Grayscale Investments LLC złożyła wniosek o przekształcenie swojego funduszu BTC wartego 40 mld USD w ETF oparty na fizycznym instrumencie, który śledziłby kryptowalutę – struktura ta musi zostać jeszcze zatwierdzona przez amerykańskich regulatorów, ale mogłaby zmienić reguły gry.

Powiązane: Wyjaśnienie Bitcoin ETF. Czym jest fundusz na BTC futures?

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

ETF-y coraz popularniejsze, przez co coraz bardziej zacięte konkurencyjnie

Branża funduszy ETF o wartości 6,8 biliona dolarów to nieustanna walka konkurencyjna. Emitenci, zmuszeni do prób wyróżnienia się na zbyt nasyconym rynku, walczą między sobą, oferując ekspozycję na branże tematyczne, stale obniżając opłaty za zarządzanie lub wabiąc inwestorów nietypowymi symbolami produktów.

Historycznie przyjmuje się, że kto pierwszy uzyska aprobatę, ten czerpie największe korzyści – w tym rozpoznawalność w branży, a także potencjalne przyciągnięcie ogromnych ilości gotówki. Kryptowaluty mogą nie być wolne od tego trendu.

– To konkurencyjny krajobraz. Przewaga pierwszego gracza może przynieść dość znaczące korzyści z perspektywy zgromadzonych pod zarządzaniem środków, gdy inwestorzy zaczynają alokować większy kapitał. Nie sądzę, że jest miejsce dla dziewięciu różnych produktów ETF, z których wszystkie reprezentują to samo fizyczne aktywo, więc myślę, że wyginięcie niektórych z tych aplikacji jest nieuniknione – powiedział Jesse Proudman, współzałożyciel i dyrektor generalny Makara, firmy zajmującej się doradztwem w zakresie kryptowalut.

Niektórzy analitycy przewidują, że BITO będzie nadal przyciągać więcej gotówki, być może nawet aż 50 miliardów dolarów w pierwszym roku funkcjonowania ETF-u, biorąc pod uwagę szum wokół niego – przewiduje bitcoinowym byk Tom Lee, współzałożyciel Fundstrat Global Advisors.

Innym sposobem, w jaki emitenci funduszy wyróżniają się jest obniżanie opłat do najniższych poziomów – trend, który już się tworzy na wciąż raczkującej arenie BTC ETF. Oczekujący na uruchomienie VanEck Bitcoin Strategy ETF (symbol XBTF) – oczekiwany już w tym tygodniu – wprowadzi opłatę za zarządzanie w wysokości 0,65%, co oznacza 6,50 dol. za każde zainwestowane 1000 dol. W przypadku BITO i BTF wartość ta jest znaczącą wyższa i wynosi 0,95%.

Podczas gdy BTF może być droższą opcją, głęboka ekspertyza Valkyrie w zakresie rynków kryptowalutowych jest warta więcej niż 30 punktów bazowych różnicy, według dyrektora generalnego firmy.

– Inni zarządzający aktywami są w branży ETF, a my jesteśmy osadzeni na rynku kryptowalut. Pod koniec dnia inwestorzy mogą wybrać, czy chcą wiedzy specjalistycznej i zdolności do elastycznych decyzji w razie potrzeby, czy też pójdą za tradycyjnymi dostawcami, którzy być może bardziej dbają o uruchomienie swojego następnego funduszu niż o stawianie BTC na pierwszym miejscu – powiedziała Leah Wald, dyrektor generalny Valkyrie Funds, w piątek w programie Bloomberga “QuickTake Stock”.

W najlepszym interesie inwestorów jest posiadanie wielu opcji, mówi Ophelia Snyder, współzałożycielka i prezes 21Shares. Spółka sama ma aktywne dwa wnioski, w tym jeden dla ETF śledzącego kontrakty terminowe, które ma poparcie Cathie Wood.

– Na koniec dnia chodzi o to, by ludzie weszli w ten sektor. Jest w tym element filozoficzny, który polega na zwiększeniu dostępności i pokazaniu, jak dobrze ugruntowana jest ta przestrzeń – a kohorta dobrze skonstruowanych, dobrze zbudowanych produktów od uznanych i szanowanych zarządzających jest dokładnie tym, czego ta przestrzeń potrzebuje – podsumowała Snyder.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs cdr | euro kurs online | dow jones notowania | cfd | famur akcje wykres | kurs bitcoin wykres | kurs dolara nowozelandzkiego nbp |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here