Naga Marketslogo Bitcoinia na płytce scalonejWences Casares, założyciel Xapo, jednego z najbezpieczniejszych portfeli bitcoinowych w poniedziałkowym wywiadzie dla Bloomberga oświadczył, że Bitcoin jest eksperymentem intelektualnym, któremu lata może zająć udowodnienie swojego sukcesu, o ile w ogóle do tego dojdzie.

Casares znany również jako “Patient Zero” (Pacjent Zero), zyskał ten przydomek za wkład jaki włożył w zainteresowanie kryptowalutami Doliny Krzemowej. Według niego “To [Bitcoin] może zadziałać, albo i nie”, jednakże uważa on, że prawdopodobieństwo sukcesu wciąż jest większe niż porażki.

Bitcoin jako globalny standard wartości

Co musiałoby się stać żeby Bitcoin okazał się sukcesem? Casares twierdzi, że najstarsza kryptowaluta powinna być globalnym standardem wartości i rozliczania.

Nie chodzi tu wcale o to, by Bitcoin zastąpił waluty krajowe. Miałby on raczej stanowić standard wartości, tak jak np. istnieje standard wagi, którego nie dotyczy żadna polityka.

Kryptowaluty w bunkrach

Xapo, którego założycielem jest Casares przechowuje Bitcoiny na serwerach offline rozproszonych na 5 kontynentach. Dostępu do nich przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu bronią zarówno ludzie jak i automatyczne systemy bezpieczeństwa.

Zobacz też: Tim Draper: Bitcoin po 250 tys. USD już za 4 lata

Klientami Xapo, przechowującymi kryptowalutę we wspomnianych kryptach są możni z Doliny Krzemowej, których do zdeponowania tam środków namówił Casares. Udział w powstaniu Xapo mają m.in. Reid Hoffman, współzałożyciel LinkedIn Corp. oraz Mike Novogartz. Szacuje się, że około 10 mld dolarów w Bitcoinach znajduje się w portfelach Xapo, co stanowi około 7% globalnej podaży tej kryptowaluty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here