Naga MarketsNawet najwięksi fascynaci Blockchaina nie wiedzą, kto jest twórcą nowej technologii. Odpowiedź na to pytania znalazła jednak ponoć Natalia Kasperksa, współzałożycielka i współwłaścicielka Kaspersky Lab. Czy więc w końcu wiemy, czyim dziełem jest Bitcoin?


W przemówieniu wygłoszonym na Uniwersytecie ITMO w Sankt Petersburgu Natalia Kasperska oświadczyła, że za stworzeniem bitcoina stoi… rząd USA. Super-mocarstwo używa też ponoć głównej kryptowaluty do swoich transakcji.

Bitcoin: teoria spiskowa czy prawda?

Kasperska na jednym ze swoich slajdów napisała:

„Bitcoin to przedsięwzięcie amerykańskich agencji wywiadowczych, które zostało stworzone w celu zapewnienia szybkiego finansowania amerykańskich, brytyjskich i kanadyjskich działań wywiadowczych w różnych krajach. Ta technologia jest «sprywatyzowana», podobnie jak Internet, GPS i Tor. W istocie jest to „Dolar 2.0”, a jego kurs jest kontrolowany przez właścicieli kantorów wymiany walut”.

Dalej dowiadujemy się, że sieć Tor też jest finansowana przez rząd federalny USA i to za pośrednictwem DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency – Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności).

Kim zaś jest legendarny już Satoshi Nakamoto? To nazwa grupy amerykańskich kryptologów!

Ponadto, Kasperska ostrzegła przed smartfonami, które służą do szpiegowania obywateli. Przykład? Popularna aplikacja mobilna latarki, która wymaga od każdego użytkownika zgody na dostęp do różnych informacji osobistych.

Kim Pan jest Panie Nakamoto?

Pytanie z nagłówka zadaje sobie każdy, kto zainteresował się kryptowalutami. Odpowiedzi szukało wielu.

Niektórzy o bycie Nakamoto podejrzewali Nicka Szabo, amerykańskiego naukowca, który już kilkanaście lat temu badał temat sieci peer-to-peer i waluty „bitgold”.

Ciekawym przypadkiem jest Australijczyk Craig Steven Wright, który sam twierdził, że jest Satoshim…

W Internecie można znaleźć też teorię o tym, że za BTC stoją Samsung, Toshiba, Nakayama i Motorola. Inna teoria mówi o NSA i… sztucznej inteligencji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Tak tak. Szpieg Stanów Zjednoczonych postanowił wejść w 2009 roku na forum i pisać o nowym pomyśle, a gdy już go zrealizował, to postanowił jeszcze w genesis bloku umieścić nagłówek z gazety.

    Szambo intelektualne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here