Naga MarketsBitcoinWeteran rynku obligacji Nik Bhatia mówi, że dzięki Lightning Network bitcoin (BTC) stał się bezprecedensowym zasobem na rynku. Przyznaje, że to ta technologia skłoniła go do porzucenia poprzedniej pracy w firmie zarządzającej aktywami instytucjonalnymi. Napisał o tym na blogu.

Bhatia jest teraz adiunktem ds. finansów i ekonomii w USC Marshall School of Business. Ponadto działa w OpenNode, gdzie zajmuje się kwestiami płatności bitcoinem.Bitcoin: pierwszy kontakt

W swoim poście Bhatia kilkakrotnie podkreśla prawie niewyczuwalną różnicę pomiędzy dwoma światami finansowymi, w których funkcjonował. Kiedy po raz pierwszy zetknął się z kryptowalutą w 2016 roku sytuacja na rynku cyfrowych walut wyglądała zgoła inaczej:

„Bitcoin był warty mniej niż 20 miliardów dolarów całkowitej wartości. Ja, stosunkowo niewielki gracz na rynku obligacji, w ciągu zaledwie kilku miesięcy wydałem ponad 20 miliardów dolarów na papiery wartościowe”.

Kluczowe dla zlikwidowania tej luki – doprowadzenia adopcji bitcoina do poziomu, w którym ten może konkurować z rynkami obligacji czy walut fiat – jest wprowadzenie takich funkcjonalności jak Lightning Network. To ostatnie to zaś rozwiązanie tzw. drugiej warstwy, które pomaga zwiększyć skalowalność bitcoina, otwieraj kanały płatności między użytkownikami, które umożliwiają zawieranie większości transakcji poza łańcuchem blockchaina.

Zwrot ku kryptowalutom

Powstanie Lightning Netwokr skłoniło Bhatię do zdecydowanego zwrotu ku kryptowalutom:

„Początkowo to harmonogram podaży bitcoinów mnie zaintrygował, ale Lightning Network było siłą, która pociągnęła mnie do […] tego zasobu wartości.”

Dodaje, że chodziło o “szybkość i skalę średniego kursu wymiany [która] jest niespotykana w historii ludzkości.”

Cyfrowe złoto i mikropłatności

Na początku tego miesiąca inwestor Tim Draper podał innowacje, takie jak Lightning Network i OpenNode, jako te które są jego zdaniem kluczem do podniesienia wartości bitcoina. Uważa ponadto, że bitcoin osiągnie pułap cenowy 250 000 USD do 2022 lub 2023 r. Powiedział:

„To z powodu Lightning Network i OpenNode, a może innych [technologii], które pozwalają nam bardzo szybko i swobodnie przesyłać bitcoiny, dzięki czemu nie jest to tylko magazyn wartości, ale można go także wykorzystywać do mikropłatności”.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here