Naga MarketsBitcoin drożeje, a wraz z nim akcje firm z rynku mininguBitcoin drożeje, a wraz z nim akcje firm wydobywających kryptowaluty. Przykładowo wycena firmy z rynku miningu Riot Blockchain z siedzibą w Kolorado wzrosła ostatnio o 22 proc., a akcje Marathon Patent Group – jednej z największych firm wydobywczych w USA – o 12 proc..

  • Hossa bitcoina to nie tylko wzrost cen kryptowalut, ale też akcji z tego rynku.
  • Wycena Riot Blockchain z siedzibą w Kolorado wzrosła ostatnio o 22 proc., a akcje Marathon Patent Group o 12 proc..

Hossa nie tylko na bitcoinie

Zarówno Riot, jak i Marathon ogłosiły w zeszłym tygodniu, że modernizują swój sprzęt górniczy. Efekt? Skok ich wycen. Hossa na ich akcjach to jednak nie wszystko. Akcje spółki wydobywczej Canaan Creative również wzrosły o prawie 10 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prawdopodobny wzrost wartości akcji jest spowodowany fenomenalnym wzrostem bitcoina. Dziś 1 BTC kosztuje już ponad 28 000 USD.

Torkel Rogstad, programista w firmie Arcane zajmującej się badaniami kryptograficznymi, powiedział Decrypt, że zyski na kryptowalutach mogą być „ogromne”, a wzrosty cen akcji spółek wydobywczych są prawdopodobnie spowodowane tym, co dzieje się na rynku samego BTC.

– Gdybym musiał wskazać na jedną rzecz, prawdopodobnie jest to brak publicznych możliwości inwestycyjnych dających ekspozycję na bitcoina – powiedział, tłumacząc to, co dzieje się na rynku firm z rynku kryptowalut. – Osobiście mogę inwestować w cokolwiek zechcę, ale jeśli inwestujesz w portfel emerytalny, to ten może być inwestowany tylko w akcje. To samo dotyczy funduszy, zazwyczaj mają bardzo surowe zasady dotyczące tego, w co mogą inwestować – tzw. mandat inwestycyjny – dodał.

Bitcoin dziś po 28 000 USD

Sam bitcoin kosztuje dziś 28 453 USD. To o aż 20 proc. więcej niż 7 dni temu i ok. 8 proc. więcej niż wczoraj. Z kolei ether drożał ponad 20 proc. w skali tygodnia i ok. 5 proc. w ciągu jednej doby.

Czy dziś BTC przebije 30 000 USD? Wydaje się to realne.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here