Naga MarketsBitcoin dotknął poziomu 50 tys. dol. Kurs BTC chwilowo na nowych maksimachW trakcie wtorkowej sesji bitcoin chwilowo testował poziom 50 tys. dol. na rynku kontraktów terminowych ustanawiając tym samym nowe, historyczne maksima (ATH). Ostatecznie jednak kurs BTC oddaje część zysków i porusza się obecnie poniżej wspomnianego poziomu. Na rynku kasowym do testu jeszcze nie doszło i rosnącemu o 2,2% na luksemburskiej giełdzie Bitstamp bitcoinowi zabrakło do celu kilkudziesięciu dolarów.

  • Bitcoin od dynamicznych wzrostów o prawie 20% notowanych 8 lutego znalazł się w fazie ograniczonej zmienności. Od tego czasu jego wartość rośnie o niespełna 6%
  • Na szerokim rynku kryptowalut przeważają wzrosty, a łączna wartość cyfrowych aktywów znajdujących się w obiegu wzrasta o 4,45%
  • Liderami aprecjacji w gronie 20 największych tokenów są Polkadot i Dogecoin, które w przeciągu ostatniej doby zyskiwały kolejne 10,7 oraz 8,6 procent.

Bitcoin dotyka „chwilowo” poziomu 50 tys. dol.

Zarówno na rynku terminowym, jak i na rynku kasowym kurs BTC ustanawia w poniedziałek nowe ATH, jednak to na tym pierwszym udało mu się przetestować poziom 50 tys. dol. Kontrakty terminowe giełdy CME rosły do poziomu 50 020 dol. i w momencie pisania tego artykułu zyskują do dolara około 2,9%, spadając jednak kilkaset dolarów poniżej istotnej strefy oporu. Technicznie patrząc bitcoin wbija jednak serię czterech górnych knotów świec z rzędu i w tym tygodniu mocno penetruje ją od góry (jak na razie fałszywe wybicie), co może być sygnałem do dalszej aprecjacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin futures z testem poziomu 50 tys. dol. Źródło: Tradingview.com

Na rynku kasowym natomiast niewiele zabrakło do wspomnianego pułapu, a na giełdzie Bitstamp za bitcoina we wtorek płacono maksymalnie 49 938 dol., dzięki czemu dotychczasowe ATH z niedzieli udało się pogłębić o 24 dolary.

Bitcoin spot również z ATH. Źródło: Tradingview.com

Jak sugeruje wskaźnik średniej zmienności rynku BTC z 60 ostatnich sesji, rynek ten jest obecnie o wiele mniej rozchwiany i narażony na nietypowe ruchy niż miało to miejsce podczas ostatniego cyklu byka (trendu wzrostowego) z końca 2017 roku.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Wrapped Bitcoin (WBTC) również z rekordami we wtorek

W trakcie dzisiejszego handlu rekordowe poziomy osiąga również jeden z alternatywnych bitcoinów, a mianowicie Wrapped Bitcoin (WBTC), który testuje na giełdzie Coinbase poziom 49815,13 dol., będący najwyższym w historii.

Patrząc na wykres WBTC, ten ruchami jest mocno zbliżony do oryginalnego BTC i 8 lutego również dynamicznie rósł, dodając do swojej wartości praktycznie 20%. Kryptowaluta jest obecnie jedną z 15 największych pod względem kapitalizacji, a potencjalne wybicie kluczowego oporu na wysokości 5 tys. dol., może otworzyć drogę do dalszej aprecjacji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena dolara | bitcoin era | wykres cen bitcoina | płatności blik | nasdaq akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWIG20 w TOP6 europejskich indeksów
Następny artykułJSW jedną z najsilniejszych spółek indeksu WIG20
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here