Naga Markets

Portfele HODLerów Bitcoina coraz częściej zaczynają się świecić na zielono. Najnowsze dane wskazują, że cena BTC stworzyła „fundamentalne” makro-dno. Według firmy analitycznej Glassnode, znaczenie tygodniowego zakresu handlu Bitcoinem jest tym bardziej widoczne, gdy cena BTC jest najwyższa od miesiąca. Najnowsze dane firmy zajmującej się analizą on-chain pokazują, że duża część podaży BTC przeszła na plus, gdy BTC/USD przekroczył 19 000 USD.

Bitcoin (BTC) ustanawia „masywną” strefę akumulacji

Po zyskaniu ponad 10% w ciągu tygodnia, Bitcoin powrócił na radar byków zachęcony pozytywną publikacją danych o inflacji w Stanach Zjednoczonych. Spadek presji inflacji w USA uaktywnił inwestorów szukających bardziej ryzykownych aktywów. Jednocześnie najnowsza analiza on-chain skupia się na ważniejszym zjawisku, które właśnie ma miejsce na rynku.

Ostatni wzrost cen spowodował, że znaczna liczba Bitcoinów przeszła od niezrealizowanej straty do niezrealizowanego zysku. Oznacza to, że inwestorzy, którzy kupili poniżej aktualnej ceny spot, odnoszą zysk. Sugeruje to, że znaczna część podaży BTC zmieniła właściciela w obszarze między tym ostatnim, a wieloletnimi minimami.

To z kolei może mieć wpływ na cenę, ponieważ w ten sposób inwestorzy ustanawiają potężne wsparcie cenowe.


SAXOPartnerem portalu Comparic.pl jest Saxo Bank - w pełni regulowany duński bank inwestycyjny, oferujący ponad 60 000 produktów inwestycyjnych. Skorzystaj z bezpłatnych subkont walutowych, ochrony środków do 100 000 EUR, geograficznej dywersyfikacji swoich aktywów i polskiego wsparcia klienta. Odkryj platformy dostosowane do potrzeb inwestorów i traderów.

Załóż rachunek już teraz!

Advertisement

Proste narzędzia Bitcoina, takie jak Supply in Profit, oferują ogromną przewagę tym, którzy pozostają uważni. Patrzymy na stosunkowo niewielką zmianę ceny (~10%) przy ogromnej ilości 13% wszystkich monet powracających do zysku. Oznacza to fundament pod masową akumulację – skomentował dane Checkmate, główny analityk on-chain w Glassnode.

Bossa
Bitcoin: Procent podaży w zysku z adnotacjami. Źródło: Glassnode/Twitter

Termin „akumulacja” odpowiada części klasycznego cyklu rynkowego, w szczególności cyklowi Wyckoffa, który zakłada okres akumulacji po znacznej przecenie, co powinno później doprowadzić do kolejnej fazy wzrostu rynku.

Jeśli chodzi o liczby, przy 18 200 USD, 13% krążącej podaży BTC powróciło do zysku, według Glassnode.

Obserwowany gwałtowny ruch w górę tego wskaźnika pomaga potwierdzić, że pozyskano duży wolumen BTC między 16,5 tys. a 18,2 tys. USD – powtórzyła firma.

Tymczasem Bitcoin na najwyższych poziomach od miesiąca stanowi wyraźny kontrast z chaosem po FTX. W następstwie krachu FTX HODLerzy trzymali ponad połowę podaży z niezrealizowaną stratą. Obraz rynku wirtualnych walut nieznacznie się poprawił w kolejnych tygodniach, a zrealizowany spadek kapitalizacji Bitcoina zbliżył się do najniższego poziomu na rynku niedźwiedzia.

Już w grudniu, w czasie, gdy BTC/USD handlował powyżej 18 000 USD, Philip Swift, współzałożyciel Decentrader wskazywał na przejście od kapitulacji do akumulacji.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułSrebro wciąż czeka na swój rajd, podczas gdy wszyscy zachwycają się złotem
Następny artykułEfekt stycznia na giełdzie? Marcin Podlacki zaprasza na webinar
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.