Naga MarketsBitcoin dostępny w Revolut dla wszystkich. Wkrótce również złoto
Karta Revolut MasterCard

Wywodzący się z Wielkiej Brytanii fintech płatniczy Revolut, poinformował w środę, że dostęp do rynku Bitcoina oraz kryptowalut jest obecnie możliwy już w darmowej wersji aplikacji pozwalającej na wymianę walut po kursach międzybankowych. W krótce posiadacze planów Revolut Standard otrzymają również możliwość handlu na złocie.


Bitcoin w aplikacji Revolut dla każdego. Prowizja od transakcji wyniesie docelowo 2,5%

Revolut to aplikacja mobilna oraz fizyczna karta płatnicza, które działają poza tradycyjnymi bankami. Podstawową funkcją usługi jest szybka wymiana walut bez prowizji oraz przy jak najniższym spreadzie (międzybankowym) oraz wypłata środków z bankomatów w różnych częściach świata.

Do tej pory z opcji wymiany kryptowalut korzystać mogli klienci, którzy wybrali płatne plany Revolut w wersji Premium i Metal. Spółka poinformowała jednak w wiadomości mailowej skierowanej do swoich klientów, że od teraz Bitcoin i jego pochodne dostępne są już w bezpłatnej wersji Standard.

Obecnie cennik dotyczący kryptowalut jest jednakowy dla klientów korzystających z planu Standard oraz użytkowników planów Premium i Metal. Od każdego pobieramy stałą opłatę w wysokości 1,5% wartości transakcji, aby każdy mógł wypróbować tę funkcję. W maju w przypadku użytkowników planu Standard ta opłata wzrośnie do 2,5% od transakcji (ale nie zmieni się w przypadku użytkowników planów Premium i Metal) – napisała spółka w wiadomości skierowanej do klientów.

Revolut twierdzi, że planował ogłosić te informacje w późniejszym terminie. W związku z ostatnimi wydarzeniami zarząd zdecydował jednak szybciej udostępnić funkcję wybrania różnych sposobów dywersyfikacji swojego portela.

Podczas niedawnej prezentacji szef naszego zespołu ds. kryptowalut, Edward Cooper, przypomniał, że kryptowaluty stały się alternatywą dla tradycyjnych walut w czasie poluzowania polityki pieniężnej i dewaluacji walut, które nastąpiły po kryzysie finansowym w 2008 roku. Sytuacja ekonomiczna jest obecnie niestabilna, w związku z czym zaczynamy już obserwować poluzowanie polityki pieniężnej i dewaluację walut – napisano dalej.

Zobacz również: Revolut wchodzi na rynek oszczędnościowy. Oprocentowanie w skali roku na poziomie 1,35%

Handel złotem w Revolut dostępny już w kwietniu

Oprócz tego Revolut informuje, że jeszcze w kwietniu korzystający z planu Standard otrzymają dodatkowo możliwość przeprowadzania transakcji na złocie.

W przypadku transakcji dotyczących złota cena dla użytkowników planu Standard wynosi 1,5% wartości transakcji (będzie obowiązywać po udostępnieniu im tej funkcji). Użytkownicy planów Premium i Metal nadal mogą handlować złotem w stałej cenie 0,25% za transakcję – wyjaśnia spółka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena ropy odbija, S&P 500 traci najsilniej od dwóch tygodni
Następny artykułBitcoin nie miał być cyfrowym złotem – przypomina Vitalik Buterin
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here