Naga MarketsAplikacja WhatsApp
Przesyłaj Bitcoiny przy pomocy WhatsAppa

Najstarsza z kryptowalut, Bitcoin, ponownie ma szansę przebicia się do głównego nurtu popularności. Wszystko za sprawą uruchomienia cyfrowego walletu powiązanego bezpośrednio z WhatsAppem, obecnie najpopularniejszym komunikatorem mobilnym na świecie. Od teraz użytkownicy aplikacji będą mogli korzystać z portfela Wuabit opierającego się na sztucznej inteligencji.


Wuabit liczy na masową adopcję kryptowalut. Bitcoin zyska na współpracy?

Najnowsza aplikacja zdaniem jej twórców ma być w pełni intuicyjna i wykorzystywać proste komendy tekstowe do przesłania środków. Jako przykład podano frazę „send 0,05BTC to Vera” (prześlij 0,05BTC do Very) co ma skutkować natychmiastowym transferem określonej kwoty. W połączeniu portfela z tak popularną usługą jak WhatsApp, deweloperzy liczą na to, że krypto-płatności oraz sam Bitcoin zyskają więcej popularności.

Informację jako pierwszy podał brytyjski Express. Cytując osoby związane z projektem potwierdził, że bazowe usługi portfela obsługujące BTC zostały już praktycznie ukończone. Wuabit ma być dostępny nie tylko z poziomu WhatsAppa, ale również Telegrama, Vibera i zwyczajnych wiadomości tekstowych.

Publiczne beta-testy rozpoczynają się w kwietniu 2019 roku. Chociaż adopcja kryptowalut w płatnościach cały czas wzrasta, to zdaniem wielu ekspertów technologia, która stoi za Bitcoinem jest niezrozumiała dla opinii publicznej, w związku z tym jej masowe wykorzystanie budzi pewne wątpliwości oraz obawy.

Zobacz również: Starbucks będzie sprzedawał kawy za bitcoiny?

Posiadacze BTC i kryptowalut rzadko wykorzystują je do płatności. Wuabit może to zmienić?

Niedawne badanie Foundation for Interwallet Operability (FIO) wykazało, że większość właścicieli kryptowalut rzadko używa ich go do dokonywania płatności. Jednym z powodów wciąż są obawy o wynik transakcji.

Fundacja FIO, konsorcjum skupiające portfele kryptowalutowe, giełdy i procesory płatności przeprowadziła ankietę na 200 właścicielach kryptowalut. W badaniu pojawił się szereg pytań dotyczących m.in. doświadczenia w dokonywaniu transakcji. Odpowiedzi ujawniają problemy, które powstrzymują szersze wykorzystanie kryptowalut.

Jednym z powodów, dla których użytkownicy kryptowalut nie wykorzystują ich do płatności, jest to, że po części wciąż obawiają się dokonywania transakcji. Według badania tylko około 25% osób, które wysłały coiny do kogoś innego w 2018 r., czuło się po ich wysłaniu „bardzo komfortowo”. Celem Wuabit jest zmiana tego podejścia i przekonanie użytkowników popularnych komunikatorów, że kryptowaluty można transferować szybko i bezpiecznie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here