Naga Marketso-AMAZON-DELIVERY-facebookPłatności w wirtualnej walucie bitcoin są teraz opcją w Amazonie, natomiast inne platformy handlu internetowego zaakceptują je do roku 2020. Będzie to możliwe dzięki startupowi, rozszerzeniu przeglądarki i technologii lightning network.


Amazon udostępnia możliwość płatności w kryptowalucie Bitcoin

Sieć Bitcoin przetwarza zaledwie 7 transakcji na sekundę, podczas gdy Visa obsługuje ich około 24 tys. Jednak zastosowany w technologii lightning network protokół płatności zapewnia skalowalność i pozwala na poprawę czasu przetwarzania. „Dodaje kolejną warstwę do łańcucha bloków (ang. blockchain) Bitcoin i umożliwia użytkownikom tworzenie kanałów płatności między dwoma dowolnymi podmiotami z tej dodatkowej warstwy” – wyjaśnia Cointelegraph.

Moon to założony w ubiegłym roku startup kryptopłatności, który stworzył rozszerzenie przeglądarki, umożliwiające połączenie z portfelem kryptowalutowym. Interfejs jest obecnie używany przez 250 beta testerów, przygląda mu się też Chrome Web Store – wyjaśnia przedstawiciel Bitdefender.

„Rozszerzenie spowoduje wyświetlenie kodu QR z fakturą lightning. Jeżeli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł użyć kodu QR, fakturę możesz również pobrać techniką kopiuj-wklej, by następnie dokonać płatności ze swojego ulubionego portfela sieci lightning” – powiedział przedstawiciel Moon.

Amazon nie obsługuje bitcoinów, ale specjaliści ze startapu kryptopłatności nie podali żadnych szczegółów na temat konwersji waluty cyfrowej na walutę tradycyjną ani instytucji, w której się ona odbywa. Faktem jest, że sprzedawca otrzymuje należność w tradycyjnej walucie, a nie w kryptowalucie.

Pomysłodawcy tej  nowej formy transakcji  twierdzą, że „nie występuje tutaj bezpośrednia integracja. Integrujemy się z sieciami Visa i Mastercard i uzyskujemy obniżkę opłat interchange, które kupcy płacą w przypadku każdej transakcji dokonanej kartą kredytową”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here