Naga MarketsBitcoin BTC dopiero na początkowy - środkowym etapie hossy, pokazuje wskaźnikBitcoin (BTC) oddał część zysków w związku ze spadkiem apetytu na ryzykowne aktywna. Jeden z analityków kryptowalut uważa jednak, że najstarsza kryptowaluta jest dopiero między początkowym a środkowym etapem hossy. Tak pokazuje wskaźnik Ryzyka Rezerw.

  • William Clemente wykorzystuje wskaźnik Ryzyka Rezerw
  • Wskaźnik jest obecnie stosunkowo nisko w porównaniu z poprzednimi szczytami
  • Mimo korekty, kurs Bitcoina pozostaje w trendzie wzrostowym

Bitcoin daleko od szczytu, pokazuje Reserve Risk

Według Williama Clemente, analityka kryptowalut, wskaźnik Ryzyka Rezerw (Reserve Risk) stworzony przez Glassnode pokazuje, że wzrost Bitcoina jest nadal na wczesnym – środkowym etapie.

Te artykuły również Cię zainteresują
William Clemente, analityk kryptowalut wykorzystuje wskaźnik Ryzyka Rezerw, które definiowany jest jako: cena / HODL Bank (wykres poniżej). Wskaźnik jest „używany do oceny zaufania długoterminowych posiadaczy BTC w stosunku do ceny natywnej monety w dowolnym momencie”.

Stąd, jeśli Ryzyko Rezerw jest nadal stosunkowo niskie w porównaniu z poprzednimi szczytami, pokazuje to, że Bitcoin nie jest zagrożony zbliżeniem się do makro-szczytu.

Obecnie Ryzyko Rezerw Bitcoina jest o połowę niższe niż w latach 2013, 2014 i 2017, kiedy cena BTC spadła o ponad 50 proc. i weszła w trend spadkowy.

Co więcej, pomimo słabości Bitcoina w ostatnim czasie, ten radzi sobie dobrze, biorąc pod uwagę, że globalny rynek akcji odnotował znaczny spadek.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Na wykresie dziennym BTC/USD poniżej, na pierwszy rzut oka można stwierdzić w jakim trendzie porusza się najstarsza kryptowaluta. Trwająca korekta z perspektywy technicznej nie zachwiała panującą hossą.

Wybicie nowego dołka wskazywałoby na pogłębienie spadków, ale w perspektywie długoterminowej nadal można byłoby mówić o korekcie. Dziś natomiast podaż została stłumiona i po spadku w okolice 46 300 USD, cena wzrosła o ponad 2 000 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje jsw prognozy | złoty kurs | btc kurs wykres | akcje lotos cena | theppro | kryptowaluty ranking |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here