Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Jeśli obudziliście się w poniedziałek i jeszcze nie usłyszeliście o nowym historycznym szczycie Bitcoina… prawdopodobnie leżycie jeszcze w łóżku. 4000 dolarów amerykańskich – tyle kosztuje jeden BTC na rynku. Rok temu, za jednego coina trzeba było dać 579 USD. Łatwo więc obliczyć, że roczna stopa zwrotu z inwestycji w tę wirtualną walutę wyniosła 606%. Cena rośnie nawet pomimo pogłosek o zbliżającym się końcu Bitcoina i trzech próbach podziału sieci (BIP 148, SegWit2x oraz BitCash). 


Powyższy wykres robi wrażenie. Aktywem o zbliżonej historii do Bitcoina jest Ethereum. Tokeny ETH nabierają wartości nawet szybciej niż bitcoin – w rok zyskały ponad 2525%. Kolejnym aktywem na które warto zwrócić uwagę w swoim handlu to Ripple. 

Bitcash z całą pewnością wzbudził zainteresowanie rynku, lecz wciąż jest daleko w tyle za BTC. Na ten moment, Bitcoin porusza się przeciwnie w stosunku do innych kryptowalut. Warto zwrócić uwagę na to, że spadki innych coinów napędzają wzrosty BTC. Rynek kryptowalut zyskał przez weekend dodatkowe 4.2 mld USD, w poniedziałkowy poranek wszystkie coiny warte były więcej niż 137 mld USD.

Bitcoin, Ethereum, Ripple – to wszystko w jednym miejscu dzięki platformie eToro

Czy fiat mają szanse? 

Pieniądz fiducjarny, oparty na zaufaniu do banku centralnego to pieniądz fiat. Choć Bitcoin wciąż nie może konkurować z dolarem, jenem czy euro w najbardziej podstawowej funkcji pieniądza to jednak są waluty, które taką walkę mogą podjąć.

Wenezuelski bolivar traci na wartości w zastraszającym tempie. W momencie gdy obecny dyktator Nicolas Manduro wprowadza coraz twardsze restrykcje wobec swoich własnych obywateli, cyfrowa społeczność pokazuje w którą stronę ludzie będą się uciekać w razie kłopotów.

Obecnie za jednego Bitcoina przyjdzie nam zapłacić 40,400 bolivarów. Dwa lata temu do takiej transakcji potrzebowalibyśmy zaledwie 1500 bolivarów. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here