Naga MarketsSkok kursu bitcoina powyżej 12 000 USD zwiększył dominację kryptowaluty na rynku powyżej 60%. Potwierdzają to dane z dn. 26 czerwca z CoinMarketCap.

Po szybkim wzroście ceny w ostatnich dniach wartość bitcoina osiągnęła poziomy, których nie było widać od 2017 roku.

Jak na razie dzieje się to kosztem altcoinów, które jak dotąd nie rosną równie mocno. W rezultacie dominacja BTC w ogólnej kapitalizacji rynku kryptowalut wynosi obecnie 62% – więcej niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich dwóch lat.

Bitcoin silnie wzrasta od początku kwietnia

Wzrosty kursu zaczęły się 2 kwietnia po trwającej kilkanaście miesięcy bessie. Teraz – w momencie pisania tego tekstu – BTC kosztuje już 12 582 USD i znacznie przewyższa pod kątem kapitalizacji kolejne popularne kryptowaluty – nawet ethereum (ETH). BTC w ciągu dobry zdrożało o około 12%, z kolei ETH “tylko” o ok. 6%.

Radość fanów BTC jest tak duża, że niektórzy członkowie społeczności sugerują nawet, że dominacja kryptowaluty na rynku jest nawet większa, niż ta podawana przez CoinMarketCap.

„Jeśli moneta jest scentralizowana, ma niski wolumen obrotu, nie jest notowana na więcej niż jednej giełdzie lub jest powiązana wyłącznie z handlem (Bitcoinami), jej kapitalizacja rynkowa jest bez znaczenia. Większość monet pasuje do tych kryteriów”

– wyjaśnił na Twitterze user o nicku Armin van Bitcoin.

Innymi słowy, liczba nowych altcoinów jest praktycznie nieograniczona, co może zniekształcić ogólny wskaźnik kapitalizacji rynku.

Wcześniej portal Cointelegraph dokonał analizy technicznej kursu i zasugerował, że ​​cena kryptowaluty do końca 2019 r. powinna wynosić około 21 000 USD. Tym samym oznaczałoby to przebicie poziomu ostatniego ATH.

Skąd wzrosty BTC?

Wielu analityków zastanawia się skąd te nowe wzrosty. Najczęściej sugeruje się umocnienie fundamentów rynku i niepokoje natury makroekonomicznej i politycznej dot. np. wojny handlowej na linii USA – Chiny.

Stale rośnie też liczba bitomatów na rynku, o czym pisaliśmy tutaj. Możliwe też, że wpływ na skok ceny ma planowana emisja Libra Facebooka – kryptowaluty portalu społecznościowego, na którym profile mają miliardy ludzi na całym globie. To też dowód na wejście blockchainowych rozwiązań do mainstreamu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here