Naga MarketsSzklana kula z BTCNowe dane sugerują, że wzrost kursu bitcoina (BTC) jest efektem dojrzewania kryptowaluty jako aktywa. Sprawę analizował Bloomberg w tekście z dn. 15 maja.

Bloomberg przytoczył raport z internetowej platformy analitycznej Indexica. Portal podjął się zadania analizy powodów, dla których BTC zaczęło ponownie rosnąć.

Szacunek ekspertów?

Badania wykazały trzy główne czynniki wzrostu kursu kryptowaluty. Zauważono, że o bitcoinie robi się ponownie głośno. Na rynku widać też mniej obaw związanych z oszustwami (zauważcie, jak rynek reagował na atak hakerski na Binance – dawniej taka sytuacja spowodowałaby gwałtowne spadki). Oprócz tego zarejestrowano zmianę sentymentu w tej kwestii, jak ludzie myślą dziś o bitcoinie. Zmiana jest dostrzegalna zwłaszcza, gdy zestawimy ich opinie z tym sprzed paru lat. Raport stwierdza też, że ​​więcej ekspertów finansowych i naukowców traktuje bitcoina jako poważne aktywo.

Cena BTC

W ciągu ostatniego miesiąca bitcoin zaliczył spory wzrost kurs. Cena wzrosła z około 5 075 USD w dniu 15 kwietnia do obecnej wartości około 8 178 USD (według CoinMarketCap).

Erik Voorhees, dyrektor generalny ShapeShift, stwierdził, że zmienność na rynku bitcoinów i altcoinów na przestrzeni lat jest zjawiskiem koniecznym. Uważa, że to naturalna kolei rzeczy, jeśli mówimy o młodym rynku. Jego zdaniem bańki są istotną częścią rozwoju tej branży.

Także wiodący rynek instrumentów pochodnych CME Group odnotował rekordowy wolumen kontraktów opartych na bitcoinie. Rekord padł w dniu 13 maja. Chodzi o 168 000 BTC (1,35 miliarda USD), czyli prawie 50% więcej w porównaniu z poprzednim poziomem 22 500 kontraktów i 112,7 tys. BTC (obecnie 909,2 mln USD)  z dn. 4 kwietnia.

Wielu zastanawia się, skąd ta nagła zmiana kursu i sentymentów na rynku. W maju 2020 r. czeka nas kolejny podział nagrody za wykopanie bloku BTC. Może jednak dziś inwestorzy traktują kryptowaluty jako alternatywę do akcji, które spadają w wyniku wojny handlowej, która trwa pomiędzy Chinami a USA? Niektórzy uciekają też w różne dziwne teorie spiskowe. Prawda może znajdować się gdzieś po środku. Możliwe bowiem, że najzwyczajniej w świecie rynek się wyprzedał i zaczynamy nowy cykl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here