Naga MarketsSalwador-BTC-bitcoinJednym z najgorętszych tematów ostatnich dni jest bez wątpienia news o zaakceptowaniu przez Salwador bitcoina jako prawnego środka płatniczego wykorzystywanego zarówno do zakupu dóbr i usług jak również do płacenia podatków. Tym samym Salwador stał się pierwszym krajem, który akceptuje BTC jako prawny środek płatniczy obok dolara. Fakt ten sprawił, że niemal natychmiast pojawiły się przychylne komentarze wskazujące, że to moment przełomowy dla BTC i całego rynku kryptowalut. Zgoła odmienne zdanie ma jednak Jurrien Timmer. Członek zarządu Fidelity uważa bowiem, że przyjęcie przyjęcie przez Salwador bitcoina jako prawnego środka płatniczego jest nieco przesadzone.

Przyjęcie BTC przez Salwador było przesadzone 

Jurrien Timmer wskazał w rozmowie z CNBC, iż to nie jest tak, że Salwador porzucił dolara amerykańskiego jako swoją walutę i przestawił się w pełni na BTC. Kraj ten nadal respektuje bowiem USD jako prawny środek płatniczy, a przyjęcie BTC dało jedynie obywatelom prawo wyboru, czy chcą płacić w USD czy BTC.– Przyjęcie jest na zasadzie dobrowolności – wyjaśnił Timmer.

Warto tu jednak zwrócić uwagę, że podczas gdy płacenie bitcoinem przez konsumentów faktycznie jest w Salwadorze dobrowolne, lokalni sprzedawcy w kraju są zobligowani do akceptowania i przetwarzania tego typu transakcji.

Bitcoin dojrzewa jak nastolatek 

Timmer zauważył, że bitcoin jest testowany po raz pierwszy jako środek wymiany, w przeciwieństwie do przechowywania wartości. Porównał on nawet obecny moment BTC do „dojrzewania nastolatka”, tak jak złoto „dojrzewało” w latach 70-tych:

– Chociaż jest na odwrót; ponieważ złoto przeszło z bycia pieniądzem do bycia klasą aktywów w latach siedemdziesiątych. Bitcoin próbuje przejść od bycia klasą aktywów do bycia również walutą lub bycia pieniądzem – wskazał.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: famur akcje notowania | kurs akcji wirtualna polska | azoty akcje kupno | cena akcji intercars | cdr akcje | gpw amica | dino giełda | komentarze gieldowe |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułEBC w centrum uwagi. Fed nie wyklucza taperingu w tym roku – Świat walut M. Rogalskiego
Następny artykułInwestowanie poprzez Venture Capital i Crowdfunding. Czym to się różni?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here