Naga MarketsBitcoin do 2026 r. będzie przechowywał oszczędności miliarda ludzi, uważa Michael Saylor z MicroStrategyDo 2026 roku ponad miliard ludzi będzie trzymało oszczędności swojego życia w telefonach w formie bitcoinów (BTC), przewiduje prezes notowanej na Wall Street spółki MicroStrategy, Michael Saylor. W wywiadzie dla CNBC z 23 lutego 2021 r. przedsiębiorca ponawiał swoje publiczne poparcie dla najstarszej z kryptowalut, nazywając ją “dominującą cyfrową siecią monetarną”.

Bitcoin dla miliardów ludzi stanie się podstawową formą oszczędzania, uważa Michael Saylor

Saylor wypowiadał się na temat bitcoina dzień po tym, jak Sekretarz Skarbu USA Janet Yellen określiła BTC mianem „nieefektywnego”, a sama kryptowaluta notowała dynamiczne spadki testując we wtorek poziom poniżej 45 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dla Saylora komentarze polityków ze Stanów Zjednoczonych i krótkoterminowe wahania cen, nie mają większego znaczenia. Sam skupia się na rosnącej adopcji kryptowalut wśród inwestorów instytucjonalnych oraz ich powszechnego zastosowania wśród ludzi na całym świecie.

– Zobaczymy dzień, w którym 7-8 miliardów ludzi ma sztabkę cyfrowego złota na swoim telefonie używając ją do przechowywania oszczędności swojego życia – komentował dyrektor MicroStrategy, spółki która zainwestowała łącznie w ponad 70 tys. BTC.

Saylor przytoczył 12-letni drogę bitcoina do stania się aktywem o wartości biliona dolarów, co udało się osiągnąć od dwóch do czterech razy szybciej niż gigantom technologicznym, w tym Amazonowi, Google i Apple.

– Świat potrzebuje tej rzeczy [bitcoina, przyp. red.] i myślę, że można się spodziewać miliarda ludzi przechowujących swój majątek na urządzeniu mobilnym. Naswtąpi w ciągu pięciu lat i będą chcieli używać w tym celu właśnie bitcoina. Bitcoin jest dominującą cyfrową siecią monetarną – dodawał Michael Saylor.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here