Naga Markets25 listopada bitcoin spadł z przysłowiowego klifu: z 7000 USD do 6500 USD. Od tego czasu rynek kryptowalut ustabilizował się, ale i tak wszyscy czekają na wzrosty. Z kolei wielu analityków dochodzi do wniosku, że kryptowaluta nie spadnie już poniżej 6500 USD.

7 grudnia analityk ukrywający się pod pseudonimem FilbFilb wydał najnowszą część swojego biuletynu „Decentrader”. W nim stwierdził, że BTC osiągnęło najniższy poziom przy spadku na 6500 USD. Dno jest więc za nami?

Bitcoin: taniej nie będzie

Po pierwsze, analityk dostrzegł fakt, że bitcoin odbił się od „dna górników”. Patrząc zaś na wskaźniki techniczne doszedł do wniosku, ze ogólnie dno jest za nami i taniej już nie będzie.

Nie tylko jednak FilbFilb zaobserwował oznaki, które sugerują, że mamy teraz dobry moment na inwestowanie w BTC.

Willy Woo, popularny analityk w świecie kryptowalut, zauważył 7 grudnia, że ​​wskaźnik, z którego korzysta jego własny fundusz, sugeruje, że na rynku bitcoina byki wkrótce przejdą do ofensywy.

Potwierdził to i inny analityk rynku, który niedawno opublikował wykres, na którym tłumaczy, że długoterminowy Punkt Kontroli Bitcoina (POC) był na poziomie wartości 6300 USD. To cena, przy której dane aktywo jest najbardziej aktywne pod kątem obrotów. Ekspert zauważył, że rynek BTC był wyprzedzany przez inwestorów podczas spadku do poziomu 6500 USD.

Niedźwiedzie nam nie straszne

Nie ma jednak gwarancji, że niedźwiedzie na rynku kryptowaluty nie popchną jeszcze raz BTC w kierunku jednej przepaści. Dlaczego? Np. aby faktycznie przetestować POC i waluta spadnie do około 6300 USD, co jest obecnie poziomem o 15 procent niższym od obecnej ceny BTC. Podobny wzór działania dot. POC zaobserwowano podczas walki o dolną granicę na wykresie koło 3100 USD w grudniu 2018 r.

Teraz jednak rynek może nie być już skłonny do tak silnej wyprzedaży. Pamiętajmy, że wielu inwestorów czeka już na halving w sieci BTC, który ma mieć miejsce już w maju 2020 r. Większość zakłada chyba, że cena wzrośnie z jego wyniku i bitcoin zacznie podążać w kierunku nowego ATH.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here