Naga MarketsBobby Lee, prezes BTCC
Bobby Lee twierdzi, że bitcoina czeka silny rajd FOMO

Bitcoin (BTC) już od dawna czeka na „rajd FOMO” do nowych rekordów wszech czasów, a kurs może dotknąć 200 000 dolarów lub więcej, mówi jeden z najbardziej doświadczonych i najdłużej dostępnych na tym rynku inwestorów. W wywiadzie udzielonym Bloombergowi 29 września, Bobby Lee, były prezes giełdy BTCC, komentował obecną wartość bitcoina i gdzie widzi go w kolejnych miesiącach.

Bitcoin i rajd FOMO, który rozpocznie się jeszcze w tym roku

Bobyy Lee zapytany o to, czy nie obawia się spadków BTC po ostatnich niedźwiedzich korektach odrzucił wszelkie sugestie, że cena bitcoina znajduje w tarapatach.– To był tylko pięcioprocentowy spadek – powiedział zapytany o ostatnią deprecjację kursu BTC/USD i test wsparcia w okolicach 40 tys. dol.

Pomimo tego, że w momencie pisania tego tekstu BTC znajduje się w pobliżu 42 000 dol., to zdaniem Lee wkrótce odzyska dotychczasowe maksima, a w przyszłości osiągnie pułapu 100, a ostatecznie 200 lub nawet więcej tysięcy.

Jak zasugerował Lee, wspomniany rajd powinien rozpocząć się przed końcem 2021 roku.

– Myślę, że z łatwością przekroczymy 100 tys., a następnie, w zależności od tego, jak ostry będzie ten rajd, prawdopodobne jest również dotknięcie 200 tys. lub nawet przekroczenie tej kwoty – powiedział.

– Oczywiście, pokonanie 200 tys. dol. będzie ogromnym kamieniem milowym, więc będzie sporo relacji w mediach i to właśnie prowadzi do tego, co nazywają rajdem FOMO – generalnie zdarza się to raz na kilka lat i myślę, że tego typu rajd należał się już od dłuższego czasu – dodał.

FOMO (ang. Fear of Missing Out) oznacza lęk przed pominięciem. Jak podaje Wikisłownik jest to syndrom pojawiający się u użytkowników mediów społecznościowych, lękających się, że przegapią coś istotnego i ominie ich to bezpowrotnie. 

invest

Chociaż FOMO nie jest zjawiskiem związanym tylko i wyłącznie z rynkiem cyfrowych aktywów, to bardzo często o strachu przed pominięciem mówi się właśnie w przypadku bardzo zmiennych i dynamicznie rosnących cen cyfrowych aktywów.

Bitcoin na wykresie dziennym. Notowania BTC/USD
Bitcoin na wykresie dziennym. Notowania BTC/USD

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Październik o wiele lepszym miesiącem dla BTC niż wrzesień

Jak informował Comparic.pl, wrzesień zazwyczaj rozczarowuje inwestorów ujemnymi stopami wzrostu, a dopiero październik zapewnia w ujęciu historycznym bardziej optymistyczne warunki do powrotu byczej passy na bitcoinie.

Bitcoin słabo radzi sobie we wrześniu, październik będzie jednak lepszy. Źródło: Kraken
Bitcoin słabo radzi sobie we wrześniu, październik będzie jednak lepszy. Źródło: Kraken

Nadchodzące przeszkody, które utrudnią odwrócenie niekorzystnej wrześniowej tendencji obejmują czwartkowe głosowanie Kongresu Stanów Zjednoczonych w sprawie „ustawy infrastrukturalnej” oraz piątkowe wygaśnięcie opcji wartych 3 miliardy dolarów.

Chociaż część analityków nie wyklucza spadku bitcoina do poziomu 30 tys. dol. (dołki z czerwca i lipca br.) przed ponownym powrotem byczych nastrojów, to jak na razie poziom 40-41 tys. dol., trzyma niedźwiedzie ataki w ryzach i wydaje się być silną bazą do potencjalnych odbić.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones industrial | wp akcje | eurocash kurs | lotos akcje notowania | allegro akcje opinie | dzisiejszy kurs dolara | kurs zlotego |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here