Naga MarketsBitcoin: długa pozycja na BTC najpopularniejsza wśród menedżerów według BofACena Bitcoina spadła do okolic 40 tys. dol., jednak nastawienie branż kryptowalutowej i finansowej wobec BTC jest raczej pozytywne i prowzrostowe. Jak wynika z ostatniego sondażu Bank of America, długa pozycja na Bitcoinie wciąż jest bardzo popularnym zagraniem zdaniem menedżerów funduszy.

  • Menedżerowie największych funduszy postrzegają zajęcie długiej pozycji względem kursu Bitcoina za najpopularniejszy trade w ostatnim czasie
  • Co istotne, większość z nich nie może handlować Bitcoinem
  • Taka opinia menedżerów zwykle poprzedzała lokalne szczyty notowań kryptowaluty
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin: long wobec BTC najbardziej obleganą transakcją

Bitcoin zaliczył korektę o ponad 38% od szczytów na 64,9 tys. dol. osiągniętych w połowie kwietnia, ale menedżerowie funduszy przeciętnie nadal uważają zajmowanie długiej pozycji za dobre zagranie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak wynika z cyklicznej sondy Bank of America, taki trade jest obecnie najpopularniejszym wśród zarządzających funduszami, nawet biorąc pod uwagę wszystkie rynki! Aż 45% respondentów uznało, że jest on bardziej oblegany niż długa pozycja wobec m.in.: sektora technologicznego czy spółek związanych z ESG.

Bitcoin: długa pozycja na BTC najpopularniejsza wśród menedżerów według BofA
Źródło: BofA Global Research

Badanie zostało przeprowadzone na próbie 194 menedżerów zarządzających łącznie aktywami o wartości 592 mld dol.

Warto zwrócić uwagę także na fakt, że ich opinia zmieniła się jeszcze bardziej na korzyść “longa” na Bitcoinie. W kwietniu, zaledwie 28% z nich uważało to za najczęstszy trade.

Zobacz również: CD Projekt: przełom w sprawie pozwów zbiorowych powiązanych z premierą Cyberpunk

Czy można wyciągnąć jakieś wnioski z tej sondy? Analogiczna sonda przeprowadzona we wrześniu 2017 roku, a więc 3 miesiące przed poprzednim szczytem wszechczasów również wskazywała BTC jako najpopularniejszą długą pozycję. Wtedy, kurs Bitcoina notowany był po około 4 tys. dol., by w zaledwie kilkadziesiąt dni zyskać ponad 400%.

Sondaż BofA może zatem dodać nieco wiatru w żagle branży kryptowalutowej, gdzie optymizm nieco ostygł po tym, gdy rynek zanotował sporą przecenę. Zapalnikiem dla niej mógł być wpis Elona Muska na Twitterze, w którym ogłosił, że Tesla nie będzie już akceptować transakcji w Bitcoinie. Pisaliśmy o tym tutaj: Cena Bitcoina runęła wskutek decyzji Tesli o wycofaniu płatności w BTC

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: azoty akcje | gpw | ropa wti prognozy | notowania ropy naftowej | pkn orlen akcję | kurs pge | lpp notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here