Naga MarketsBitcoin dla wielu firm stanie się nową formą płatności, twierdzi doradca AllianzGłówny doradca ekonomiczny Allianz, Mohamed El-Erian, twierdzi, że bitcoin osiągnął ważny punkt zwrotny w swojej historii. Widzi on coraz więcej firm podążających za przykładem Tesli i przyjmujących BTC jako narzędzie inwestycyjne oraz formę płatności.

  • Mohamed El-Erian widzi w bitcoinie alternatywy środek płatniczy oraz ważne narzędzie inwestycyjne
  • Jego zdaniem inwestycja Tesli w bitcoina pociągnie za sobą wiele kolejnych firm, które zdecydują się na podobny krok
  • Rosnąca adopcja instytucjonalna BTC oraz rosnąca liczba firm przyjmujących płatności kryptowalutowe przełoży się natomiast na wzrost cen, dodaje doradca Allianz

Bitcoin zyskuje coraz więcej popleczników, twierdzi doradca ekonomiczny Allianz

Ekonomista Mohamed El-Erian podkreślił kluczowe czynniki przemawiające za inwestowaniem w bitcoina w wywiadzie dla CNBC w zeszłym tygodniu. Egipsko-amerykański biznesmen, jest prezesem Queens’ College na Uniwersytecie Cambridge. Pełni również rolę głównego doradcy ekonomicznego w Allianz, korporacyjnej matce PIMCO, jednego z największych menedżerów inwestycyjnych, gdzie był dyrektorem generalnym i jednym z głównych dyrektorów inwestycyjnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Argumenty przemawiające za bitcoinem ewoluują. Kiedyś powody do inwestowania w BTC były następujące: nie ufasz systemowi, inwestuj w bitcoina, boisz się o inflacje, inwestuj w bitcoina. Rentowność papierów skarbowych jest zbyt niska, inwestuje w bitcoina – mówił El-Erian.

Gdy bitcoin zyskał sobie miano zabezpieczenia przed inflacją oraz alternatywy w środowisku niskich stóp zwrotu na rynku pojawia się Tesla, która zwraca uwagę również na inne, bardziej istotne dla rozwoju bitcoina kwestie takie jak alternatywna forma płatności oraz atrakcyjne narzędzie inwestycyjne. Właśnie to zdaniem głównego doradcy ekonomicznego Alllainz ma być punktem zwrotnym w historii bitcoina.

Twierdzi, że Tesla pokazując światu dodatkowe zastosowanie bitcoina bezpośrednio przyczyniła się do jego wyraźnego umocnienia i osiągnięcia poziomu cenowego tuż pod pułapem 50 tys. dol.

El-Erian zauważa również, że w miarę jak “kilka podmiotów sektora prywatnego rozważa przyjęcie bitcoina jako formy płatności i inwestycji, więcej urzędników ostrzega przed związanym z nim ryzykiem.”

Odpowiadając na pytanie w poniedziałkowym wywiadzie dla CNN o to, czy inne firmy pójdą za przykładem Tesli i przyjmą bitcoina, El-Erian stwierdził: “Myślę, że będzie to robić coraz więcej firm, gdyż nie widzą innego sposobu redukcji ryzyka, które opanowało obecnie rynki finansowe”

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro wykres | kurs dax | kurs kryptowalut | nasdaq notowania | opinie maxitrade |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here