Naga Marketsbitcoin i juanCzy Chiny przechodzą właśnie od pomysłów dot. zakazu kopania kryptowalut po ich adopcję w gospodarce? The People’s Liberation Army (PLA) Daily – usankcjonowana przez rząd gazeta chińskiej armii – zaproponowała ciekawy pomysł dot. blockchaina i cyfrowych walut. Czy bitcoin lub jego pochodna trafi do chińskiej armii?

Według artykułu zarządzanie danymi osobowymi wojskowych może zostać przeniesione na blockchaina w celu zwiększenia wydajności tego procesu. Co więcej, specjalne tokeny kryptograficzne mogą być w przyszłości wykorzystane do zachęcenia żołnierzy do zwiększenia wydajności zarówno w misjach, jak i w czasie szkoleń. Informacje dotyczące personelu wojskowego, takie jak raporty szkoleniowe i dane dot. misji, byłyby gromadzone za pomocą technologii blockchain.

Bitcoin i blockchain dla armii?

W efekcie stworzyłoby to rejestr przechowywany w sieci bloków, który z kolei byłby wykorzystywany do oceny wydajności żołnierzy. Tokeny byłyby rozdawane w zamian za osiągnięcia, a odejmowane za słabą wydajność – twierdzi PLA.

Analitycy uważają, że blockchain przekształci obecny system nagród w armii, zapewniając premie w czasie rzeczywistym. Według Global Times analitycy szacują jednak, że sam token nie będzie rozpowszechniany jako pieniądz, ale będzie wymienny na z góry określone nagrody.

Kolejna chińska pompa?

Obsesja Chin na punkcie blockchaina jest zjawiskiem stosunkowo młodym. W przemówieniu wygłoszonym w październiku premier Xi Jinping chwalił technologię za to, że ma ona “potencjał ożywienia zarówno chińskiego sektora biznesu, jak i całej gospodarki”.

To ostatnie spowodowało wzrosty na rynkach krytowalut. O tym, że to słowa Xi zadecydowały o ostatniej pompie, niech świadczy fakt, że najmocniej zyskiwały chońskie projekty takie jak NEO, TRON i Qtum.

Czy ta najnowsza propozycja dot. blockchaina doprowadzi do kolejnej pompy kursu? W rozmowie z CCN dr Fan Long – założyciel chińskiego projektu Conflux – zauważył, że wpływ Chin na rynek jest ogromny:

“Chiny pchają rozwój technologii blockchain w ostatnich latach. Mają wiele piaskownic w całym kraju, dzięki którym przedsiębiorcy mogą rozwijać własne firmy w oparciu o technologię blockchain. Dzięki niedawnemu ogłoszeniu prezydenta Xi ten wpływ będzie jeszcze większy.”

Analityczka Dovey Wan sugeruje też, że finansowanie projektów z rynku blockchaina prawdopodobnie będzie kontynuowane w Chinach.

Od bana po modę na blockchain?

Niedawno ujawniono jednak, że wydobycie bitcoinów w Chinach było już na liście branż, które należy „wyeliminować”. Decyzja została jednak zmieniona. Kilka tygodni temu Narodowa Komisja Rozwoju i Reform (NDRC) opublikowała „Katalog wytycznych dotyczących dostosowania struktury przemysłowej”. Pomimo wcześniejszych propozycji dot. “eliminacji”, nie uwzględniono w nim miningu kryptowalut jako rynku, który powinien zostać zakazany.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here