Naga MarketsBitcoin deklasuje złoto i S&P 500 od 10 lat, twierdzi Erik Voorhees z Shapeshift
Erik Voorhees, CEO ShapeShift

Prezes giełdy kryptowalutowej Shapeshift, Erik Voorhees, jest zdania, że menadżerowie zarządzający środkami klientów w dużych funduszach inwestycyjnych powinni wiedzieć czym jest i dokładnie zrozumieć bitcoina, który za sprawą swoich ostatnich wzrostów stał się ważnym elementem portfolio deklasując bardziej tradycyjnych rywali pod kątem realizowanych stóp zwrotu.

  • Na przestrzeni 10 lat złoto przyniosło zysk 32%, indeks S&P 500 potroił portfele inwestorów, natomiast BTC w tym czasie rósł o niemal 8 tys. procent
  • Zdanie to potwierdzają nawet same fundusze inwestycyjne w tym AllianceBernstein, który zarządza 630 mld dol. środków klienckich
  • Gdy bitcoin utrzymuje się w okolicach historycznych maksimów coraz więcej profesjonalnych traderów zaczyna zwracać na niego uwagę.

Bitcoin zdeklasował konkurentów w każdej możliwej ramie czasowej

Erik Voorhees podzielił się swoją opinią na Twitterze udostępniając dane platformy CaseBitcoin. Wynika z nich, że kurs BTC znacznie przewyższa stopy zwrotu z inwestycji w złoto oraz S&P 500 zarówno w skali jednego roku, pięciu lat, jak i ostatniej dekady.

Te artykuły również Cię zainteresują
8 lat temu można było wybaczyć nierozumienie bitcoina. Jednak każdy menadżer aktywów, który dzisiaj pozostaje ignorantem, wobec tego fenomenu musi poważnie rozważyć posiadaną przez siebie licencję – pisał na Twitterze prezes Shapeshift.

Voorhees nie jest jedynym, który w ostatnim czasie zwracał uwagę na konieczność zrozumienia kryptowalut przez branżę funduszy inwestycyjnych i zarządzania aktywami. W tym tygodniu czynił to również prezes CoinShares i były trader towarowy JP Morgan, Daniel Masters. W rozmowie z CNBC powiedział, że obecnie brak ekspozycji na bitcoina na stanowisku zarządzającego funduszem może być bardziej ryzykowny dla kariery niż jego posiadanie jeszcze kilka lat temu.

Największe fundusze na świecie wspierają bitcoina

Co istotne, opinie przedstawicieli świata kryptowalutowego znajdują potwierdzenie bezpośrednio wśród kierujących dużymi światowymi funduszami.

Zdaniem szefa BlackRock, największego funduszu zarządzającego aktywami na świecie (7,4 biliona dolarów w zarządzaniu), Larry’ego Finka, bitcoin ma potencjał, aby stać się globalnym aktywem. Rozmawiając z byłym prezesem Banku Anglii, Markiem Carneyem, na posiedzeniu Rady ds. Stosunków Zagranicznych we wtorek, Fink powiedział, że rodząca się klasa aktywów kryptowalutowych może “ewoluować” w aktywa rynku globalnego.

Natomiast dział analityczny nowojorskiej firmy AllianceBernstein, globalnego menedżera inwestycyjnego, zarządzającego aktywami o wartości 631 miliardów dolarów, jest zdania, że przy obecnych stopach zwrotu bitcoin powinien odpowiadać (obok tradycyjnych aktywów takich jak akcje i obligacje) za nawet 10% portfela inwestycyjnego dużych instytucji.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here