Naga MarketsAuthor: Antana
Creative Commons Attribution License

Jeżeli dzisiejszego ranka spojrzałeś na wykres cenowy Bitcoina, na pewno rozpocząłeś nowy tydzień z uśmiechem na twarzy – podobnie jak wielu innych traderów z innych części świata. Najpopularniejsza z wirtualnych walut kontynuuje swój wzrostowy rajd i jak na razie nic nie wskazuje na to, że ma zamiar się zatrzymać.

Cena jednej monety przekroczyła właśnie 580 dolarów na Bitstamp oraz 565 na BTC-e. W przeciągu ostatnich dni jest to kolejna zwyżka o ponad 10% (o ostatniej przeczytać możecie tutaj). Punkt kulminacyjny rajdu miał miejsce w przeciągu ostatnich 24 godzin i nie ma powodów do stwierdzenia, że nie będzie trwał dalej.

Po raz kolejny ciężko znaleźć jakiekolwiek istotne wydarzenia makro, które mogłyby wytłumaczyć taki skok. Bardzo możliwe, że dołki na poziomie 400 dolarów spowodowane były zwyczajnym prawem popytu i podaży – rynek nie widział powodu do wypychania ceny wyżej niż niskie obszary osiągnięte po wydarzeniach z Chin oraz związanych z Mt. Gox. Obecnie sytuacja ulega zmianie – na rynku pojawił się dodatkowy popyt związany z popularyzacją płatności za produkty i usługi wirtualną walutą.

Najświeższy rajd wzrostowy spowodował, że inwestorzy ponownie zaczynają przyjmować bycze nastawienie – niektórzy popadają w stany euforyczne i spodziewają się wspaniałych wzrostów, które miały miejsce niespełna sześć miesięcy temu. Najwięksi optymiści spodziewają się powrotu do psychologicznej granicy 1000 dolarów jeszcze przed końcem wakacji.

Zachowanie ceny największej kryptowaluty wpływa oczywiście korzystnie na ceny monet alternatywnych – jednak nie tak w dużym stopniu jak dotychczas. Większość altcoinów poszła w górę o średnio kilka procent. W ogólnym ujęciu ich wyniki podczas rajdu BTC uznać można za niezadowalające – wyjątkiem jest jedynie Darckoin.

Litecoin nabrał prędkości, jego ceny jednak silnie się wahały. Po nieudanej próbie wybicia się na wzrostach BTC z zeszłego tygodnia, LTC wzrosło o 8% przed weekendem, szybko jednak tracąc na cenie. Od tego momentu ponownie poszło do góry o 8% – obecnie handlowane jest na poziomie 11,65 dolara.

Wzrost ceny BTC przenosi się automatycznie na wycenę pary LTC/BTC – obecnie handlowanej na poziomie 20,7 mBTC. Spadek do takiego poziomu jest silnie powiązany z rajdem Bitcoina w przeciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin.

Na powyższym wykresie widzimy, że od lutego obecnego roku cena LTC cały czas spada. O ile początkowa euforia spowodowana dołączeniem do Huobi utworzyła długą świecę wzrostową, to bardzo szybko zostało wycenione przez rynek. Oprócz tego Litecoin coraz gorzej radzi sobie z rosnącą konkurencją ze strony dynamicznie tworzonych, nowych wirtualnych monet i cierpi z powodu problemów związanych z wydobyciem.

Za dcmagnates.comtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here