Naga MarketsBitcoin dał zarobić tylko 2,7% w tydzień. Binance Coin ze zwrotem 41%W porównaniu z obecną roczną stopą oprocentowania lokat lub rentownością obligacji tygodniowa stopa zwrotu z inwestycji w Bitcoina na poziomie 2,7% nie wydaje się bardzo niekorzystna. W porównaniu jednak z innymi kryptowalutami BTC w przeciągu ostatnich siedmiu dni pozostawał mocno w tyle, a największe zyski (w gronie 20 topowych kryptowalut) zapewniała inwestycja w Binance Coin (BNB) oraz OKB, które zwracały kolejno 41% oraz 20%.

  • W poniedziałek na rynku kryptowalutowym dominują spadki. W skali ostatniej doby najsilniej tracą Chainlink (LINK), Litecoin (LTC) oraz Ether (ETH) spadające o 7,8%, 5,6% oraz 4,9%.
  • Pod kątem tygodniowej kondycji, oprócz wymienionych BNB i OKB atrakcyjne stopy zwrotu oferowały jeszcze Monero (XMR) oraz ETH rosnąc o ponad 8%
  • Spadki obserwowane na początku nowego tygodnia powodują, że łączna kapitalizacja rynku cyfrowych aktywów kurczy się o 2,6% i spada do 342 miliardów dolarów

Binance Coin liderem tygodniowych wzrostów, Bitcoin w konsolidacji

Zgodnie z danymi portalu Coin Paprika, największą stopę zwrotu na przestrzeni ostatnich siedmiu dni gwarantował Binance Coin rosnący o ponad 41%, którego notowania pokonywały próg 30 dolarów. W momencie, gdy BTC konsolidował, to token BNB notował bardzo dynamiczną aprecjację, testując najwyższe poziomy od lipca 2019 roku.

Źródło: Coinpaprika.com

Taką samą aktywnością nie może pochwalić się Bitcoin, na którym co prawda notowano wyższy od średniego w ostatnich miesiącach wolumen, zmienność pozostawała jednak mocno ograniczona. Po serii testów psychologicznego wsparcia na wysokości 10 tysięcy dolarów, kurs BTC starał się delikatnie podbijać, nie wyszedł jednak powyżej zakresu 10600 dolarów, który testował w niedzielę.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Liczba krótkich pozycji bitcoinowych najmniejsza od marca

Chociaż Bitcoin konsoliduje nad poziomem 10 tysięcy dolarów, to jego krótkoterminowe próby naruszenia spowodowały, że znacznie spadła liczba krótkich pozycji, przynajmniej w przypadku giełdy Bitfinex. Wartość utrzymywanych shortów zeszła do poziomu ostatni raz obserwowanego na początku marca 2020 roku.

Krótkie pozycje BTC na giełdzie Bitfinex. Źródło: Tradingview.com

Nie przełożyło się to jednak na porównywalny wzrost pozycji długich (longów), które konsolidują na lokalnych minimach po próbie ustanowienia nowych szczytów na początku sierpnia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here