Naga MarketsBitcoin daje zarobić najwięcej w poniedziałek o 13:00, wynika z rocznej statystyki BTCBitcoin to dla części inwestorów aktywo, które warto kupić i trzymać na długi okres. Tyle że obok tego typu osób, są też traderzy, którzy wolą obracać kryptowalutą i w ten sposób pomnażać swoje środki. Okazuje się z kolei, że BTC daje najlepiej zarobić w konkretne dni tygodnia, a nawet godziny. Kiedy więc najłatwiej tradować kryptowalutą i kiedy jest to najbardziej opłacalne?

  • Nowe dane pokazują, kiedy najlepiej obracać bitcoinem i kiedy kryptowaluta daje najlepszy zysk z inwestycji.
  • Okazuje się, że największy zysk średnio można uzyskać np. w poniedziałki w godz. pomiędzy 12 a 13 UTC, czyli od 13 do 14 naszego czasu, kiedy stopa zwrotu wynosi 0,37%, oraz w godz. od 20 do 22 UTC.

Bitcoin: aktywo na czasy krysysu

Bitcoin to aktywo, które zyskuje na popularności. Co prawda w tym roku coraz częściej mówi się o nim jako o czymś, w co najlepiej zainwestować i trzymać – samo hodlowanie stało się ponoć idealną strategią na pomnażanie majątku w dłuższej perspektywie.

Powyższą narrację potwierdziły ruchy takich firm jak np. Microstrategy czy Square, które to kupiły BTC z myślą o trzymaniu kryptowaluty w czasach, gdy waluty fiat (w ich wypadku dolar) zaczną tracić na wartości w wyniku dodruku i w efekcie inflacji.

Kiedy handlować BTC?

Poniższa tabela pokazuje jednak, w jakie dni najlepiej handlować BTC, a konkretniej: kiedy kryptowaluta daje najlepszy średni zysk:
bitcoin, btc, zysk
I tak okazuje się, że największy średni zwrot z inwestycji BTC daje zawsze w poniedziałki (niejako na osłodę początku tygodnia) w godz. pomiędzy 12 a 13 UTC, czyli od 13 do 14 naszego czasu, oraz w godz. od 20 do 22 UTC.

Zdecydowanie najgorzej na rynku można poradzić sobie zaś w czwartki i niedziele w godzinach ok. 4 i 24 UTC.

Warto jednak też pamiętać, że to średnie, więc powyższe nie jest bezwzględną regułą!

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here