Naga MarketsBitcoin BTC czy złoto XAU/USD? Co według JPMorgan wybierają inwestorzy?Na tradycyjnych rynkach finansowych, tryumf świeci złoto, które notuje rekordowe ceny i rośnie w tym roku o ponad 30 proc. Jednak wśród młodszych i bardziej zaznajomionych z technologią inwestorów popularność zdobywa największa kryptowaluta – Bitcoin. Pod koniec lipca br. na BTC/USD pokonana została kluczowa bariera w okolicach 10000 dolarów. Bank inwestycyjny JPMorgan Chase & Co zauważa, że zachowanie inwestorów detalicznych w czasie pandemii znacznie się różni w poszczególnych grupach wiekowych.

  • Bitcoin i złoto bardzo dobrze radzą sobie teraz jako “alternatywne” waluty
  • Młodsi inwestorzy wolą kryptowaluty i akcje spółek technologicznych

Bitcoin dla młodszych, a złoto dla starszych

Inwestorzy ogólnie rzecz biorąc są teraz zainteresowani alternatywnymi aktywami, jednak starsi kupują złoto, a młodsi Bitcoina, wnioskują stratedzy JPMorgan pod kierownictwem Nikolaosa Panigirtzoglou. Ponadto, milenialsi kupują akcje, zwłaszcza spółek technologicznych, podczas gdy osoby starsze sprzedają akcje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Popyt inwestorów detalicznych w tym roku jest widoczny w 46-procentowych wzroście cen akcji na całym świecie w porównaniu z marcowymi minimami. Wzrost popytu widać także w  zwiększaniu światowych zasobów funduszy giełdowych (ETF) opartych na złocie oraz ostatnich wzrostach kryptowalut.

Strategowie z JPMorgan napisali, że w ciągu ostatnich pięciu miesięcy fundusze ETF na złoto i Bitcoina odnotowały silny napływ, ponieważ zarówno starsi, jak i młodzi ludzie widzą argumenty za „alternatywną” walutą.

Kurs Bitcoina (BTC/USD) po 11300 dolarów

Tymczasem, cena Bitcoina na giełdzie Bitstamp oscyluje w okolicach 11300 dolarów. Kurs BTC/USD uwięziony jest w zakresie notowań z czwartku, kiedy to nastąpiło odbicie po teście kluczowego oporu w obrębie 12000 dol.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Kurs Bitcoina (BTC/USD) – wykres dzienny

Wsparcie dla Bitcoina stanowi teraz strefa w obrębie 10000 dol., która jeszcze w lipcu służyła za opór. Jeśli trend wzrostowy na BTC/USD będzie kontynuowany, pokonanie obszaru przy 12000 dolarów otworzyłoby drogę do strefy znajdującej się 1000 dol. wyżej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here